Agencje pracy w Holandii – jak szukać dobrej oferty?

agencje pracy w HolandiiDane statystyczne z wakacyjnych miesięcy (lipiec-sierpień) mówią, że bezrobocie w Polsce spadło poniżej 8% co oznacza, że jest najniższe od 1991 roku. Polacy chętniej pracują niż jeszcze kilka lat temu! Nie tylko polski, ale również europejski rynek pracy jest otwarty na specjalistów z różnych branż, wystarczy sprawdzić oferty proponowane przez agencje pracy na przykład w Holandii czy Niemczech. Jeżeli chciałbyś zmienić swoją pracę to właśnie teraz jest najlepszy moment na podjęcie takich działań. Jak zatem przygotować się, jak szukać i jak znaleźć wymarzoną i dobrze płatną pracę?

  • Skorzystaj z usług agencji pracy, zwłaszcza jeśli szukasz pracy poza granicami Polski – znajdziesz tam pewne i sprawdzone oferty! Wciąż wielu Polaków szuka zatrudnienia poprzez agencje pracy w Holandii, Niemczech, Belgii itp.
  • Poznaj i korzystaj z portali przeznaczonych dla szukających pracy, to świetna baza ogłoszeń!
  • Nawiąż kontakty (utwórz tzw. siec kontaktów), często zdarza się, że to właśnie u znajomego w firmie poszukują kogoś do pracy, a polecona osoba już na rozmowie kwalifikacyjnej może zwiększyć swoje szanse.agencje pracy w Holandii
  • Napisz dobre, a nawet bardzo dobre CV, konieczne dodaj profesjonalne zdjęcie, a jeśli starasz się o pracę poza granicami kraju, przygotuj CV również w języku obcym.
  • Zanim rozpoczniesz poszukiwania spróbuj wypisać na kartce powody, dla których chcesz zmienić lub znaleźć zatrudnienie np. dojazd do domu, nadgodziny, umowa śmieciowa, i tak samo wypisz czego oczekujesz od nowej pracy: wyższy zarobek, możliwość rozwoju osobistego i podniesienie kwalifikacji, stabilne zatrudnienie. Potem przed każdą rozmową kwalifikacyjną wróć do tej kartki i przypomnij sobie dlaczego szukasz pracy i czego oczekujesz od tej nowej. Zresztą tego typu pytania często padają podczas rozmowy wstępnej więc będziesz już na nie przygotowany.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.