Antyperspirant, dezodorant …a może bloker? cz.II

antyperspirantW ich skład wchodzą alkaliczne sole glinu, lub sole glinowo- cyrkonowe. Pod wpływem wydobywającej się z gruczołów potowych wilgoci oraz temperatury, tworzą amorficzny żel, który zwęża ujścia gruczołów potowych, ograniczając dalszy wypływ potu. Co warto wiedzieć, nie zatykają one ujść kanalików, a jedynie je zwężają. Efekt jest całkowicie odwracalny i ustępuje przy myciu. Związki glinu wykazują działanie bakteriobójcze, co dodatkowo ogranicza powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Dezodorant w krysztale?

Ałun, czyli sól glinowa potasu lub amonu, w postaci lśniącego kryształu, to w 100 % naturalny minerał, pochodzenia wulkanicznego. Zupełnie bezwonny, pozbawiony wszelkich chemicznych dodatków, absolutnie „eko”, niezwykle wydajny (wystarcza na 2 lata!),nie podrażnia, nie uczula. Ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, kojące, antyseptyczne. Wystarczy zwilżyć go wodą i potrzeć newralgiczne miejsca. Znany i używany od wielu lat przez mężczyzn, do dezynfekowania ranek powstałych przy goleniu. Niestety przy ogromnej ilości niewątpliwych zalet, dla osób pocących się nieco bardziej, bywa niewystarczająca ochroną.antyperspirant

A może bloker?

Gdy zwykły antyperspirant nie radzi sobie z ilością wydzielanego potu – być może problem rozwiąże zastosowanie blokera. W swoim składzie posiada związki glinu (głównie chlorek glinu), jednak w dużo wyższym stężeniu niż w zwykłym antyperspirancie.  Zasada działania blokerów i antyperspirantów jest podobna – wytworzony na skórze żel zwęża ujścia gruczołów potowych ograniczając ilość wydostającej się wilgoci.  Ze względu na wyższą zawartość substancji czynnych, żelowy „czop” powstający w kanalikach jest trwalszy, powstaje głębiej w skórze, dlatego działanie blokera jest dłuższe i skuteczniejsze.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.