Bądź gotowa czyli świąteczne przygotowania! cz.II

2. Porządki i dekoracja mieszkania

świąteczne przygotowaniaŚwiąteczne przygotowania to również porządki i dekoracja mieszkania, domu, ogrodu. Porządki zabierają najwięcej czasu, ale są niezbędne. Dlatego i tutaj trzeba wybrać priorytety i skupić się na nich. Zapomnij o mini remontach, większych zakupach wnętrzarskich – pamiętaj, że to po świętach zaczynają się wyprzedaże, po co więc wydawać więcej. W mieszkaniu przede wszystkim zadbaj o świeżość i czystość, a plan porządków podziel na etapy i zaproś do ich wykonywania pozostałych członków rodziny.  Możesz na przykład sprzątać według rodzaju czynności, w poniedziałek umyjcie okna, zmieńcie zasłony, firanki, a następnego dnia myjcie kafelki i ścierajcie kurz. Inni wolą każdego dnia sprzątać inne pomieszczenie, jednego kuchnię, innego sypialnię. Najrozsądniej będzie, gdy z porządkami wyrobicie się na dwa tygodnie przed świętami. To czas jaki możesz poświęcić przyjemniejszej czynności – dekorowaniu. Wprowadź do domu świąteczny nastrój, świecące lampki, zapach pomarańczy z goździkami – dzięki temu już poczujesz się zrelaksowana i gotowa na celebrowania świąt.

3. Zadbanie o dobry nastrój i odpoczynek

świąteczne przygotowaniaDobry nastrój i możliwość odpoczynku zapewni ci głowa wolna od stresu. Często sam okres końca roku w pracy jest dość nerwowy i nie potrzeba dokładać sobie dodatkowych problemów i gonitwy z czasem.

Dlatego:

  • Prezenty kup najpóźniej w pierwszym tygodniu grudnia, fajnie jak pomyślisz o nich podczas takich akcji wyprzedażowych jak „Black Friday” czy zniżek, które możesz uzyskać w sklepach internetowych.
  • Wyślij życzenia do bliskich, szczególnie do tych, których osobiście nie odwiedzisz.
  • Jeśli wyjeżdżasz na święta do rodziny to przygotuj jakieś potrawy, wcześniej ustalając to z gospodynią, gorzej jeśli to przyjęcie będzie właśnie u Ciebie – musisz się liczyć w dużo większą liczbą obowiązków.
  • Często na nasz nastrój wpływa stres związany z wizytą u nielubianych krewnych lub rodziny partnera. Kieruj się zasadą, święta to czas dla najbliższych i powinny być spędzone w ciepłej rodzinnej atmosferze wolnej od kłótni i konfliktów, dlatego jeśli w tym roku nie masz ochoty na wizytę u teściowej powiedz o tym partnerowi, na pewno wymyślicie jakiś kompromis dobry dla wszystkich.
  • Pomyśl o odpoczynku – najmilej wspominane są święta z pozytywnymi emocjami, rodzinnym ciepłem i miłością, przede wszystkim pomyśl wtedy o partnerze i swoich dzieciach. Zagrajcie całą rodziną w jakąś grę, oglądnijcie film familijny, śmiejcie się i rozmawiajcie, śpijcie dłużej i zjedzcie wspólnie świąteczne posiłki.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.