Co na kaszel dla dziecka?

Gdy dziecko nagle zaczyna kaszleć rodzice zastanawiają się czy jest to powód do niepokoju. Kiedy i w jaki sposób skutecznie zadziałać? Kiedy kaszel jest początkiem infekcji, a kiedy tylko odpowiedzią na alergię? Jedno jest pewne, kaszlu nie możemy bagatelizować i najlepiej zawsze wszystkie budzące w nas wątpliwości objawy chorobowe skonsultować z lekarzem pediatrą.co na kaszel dla dzieci

Czy to suchy czy mokry kaszel?

Zidentyfikowanie rodzaju kaszlu to pierwszy krok do wyleczenia, bo tylko poprawna diagnoza pozwala zastosować skuteczne leczenie. Inne substancje lecznicze czy nawet zioła stosuje się w suchym, a inne w mokrym, odkrztuszającym kaszlu. Suchy kaszel czyli ten nieproduktywny ma napadowy charakter, dziecko podczas kaszlenia może nawet odczuwać ból. Mokry kaszel – to wbrew pozorom dobry objaw infekcji, gdyż oznacza, że zalegająca wydzielina jest właśnie usuwana z układu oddechowego.

co na kaszel dla dzieciCo na kaszel dla dziecka?

W przypadku kaszlu mokrego, odrywającego się nie stosujemy leków hamujących pozbywanie się wydzieliny, wręcz przeciwnie pomagamy w jej usunięciu z organizmu. Sprawdzą się tutaj leki rozrzedzające wydzielinę. Podawanie syropów wykrztuśnych, nawet tych bez recepty, skonsultujmy z lekarzem, to specjalista dobierze odpowiednią dawkę i ustali częstotliwość podawania leku maluchowi. Podstawą skutecznego leczenia jest też odpowiednie napojenie dziecka – ułatwia to odkrztuszanie. Możemy dodatkowo zastosować maści rozgrzewające i oklepywać plecy dziecka. W przypadku kaszlu suchego lekarz może dobrać preparaty łagodzące, ale warto też stosować domowe sposoby. Miód i mleko bardzo dobrze wpływają na drogi oddechowe.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.