Jak dbać o nogi czyli depilator światłem, nawilżanie, opalenizna…

Najnowsze trendy modowe zachęcają nas do noszenia zwiewnych, romantycznych sukienek i spódnic. Zanim  jednak ubierzesz modny model sukienki, koniecznie zadbaj o wygląd swoich nóg i stóp. Dzisiaj podpowiem jak skutecznie zadbać o ładny wygląd nóg.

Wiadomo, że kondycja nóg i ich ładny, zgrabny wygląd to nie tylko pielęgnacja, to przede wszystkim lekko zarysowany kształt mięśni. Wystarczy kilka razy w tygodniu wykonać naprawdę podstawowe ćwiczenia na łydki i uda. Z tygodnia na tydzień zauważysz różnicę.

Depiladepilatorcja nóg to podstawa i obowiązek, jeśli chcesz zachwycić swoimi nogami. Dla wygody i długotrwałego efektu warto rozważyć zakup depilatora najnowszej generacji. Depilator światłem spowoduje, że pozbędziesz się owłosienia na kilka tygodni a sam proces depilacji nie powoduje bólu, jak to bywa przy depilatorach pensetowych czy dyskowych.

Peeling – zapobiega wrastaniu włosów po depilacji i usunie martwy naskórek, ujędrni i odmłodzi skórę nóg.

Nawilżanie – po zimie kolana i łydki mogą być znacznie przesuszone, trzeba zadbać o ich nawilżenie, mleczkiem, balsamem, olejkami do skóry suchej.

Stopy – pielęgnację zaczynamy od namoczenia stóp w kąpieli z dodatkiem soli morskich i nawilżających olejków (wedle upodobań), kolejno usuwamy zrogowaciały naskórek, który najczępielęgnacja nógściej występuje na piętach i podbiciu stóp. W drogeriach znajdziemy odpowiedni do usuwania zrogowaceń przyrząd mechaniczny lub elektryczny, ale podstawą jest krem z mocznikiem.

Pedicure – możesz wykonać go sama lub zlecić profesjonaliście. Pierwsza opcja jest zdecydowanie tańsza ale profesjonalny pedicure utrzyma się na paznokciach nawet kilka tygodni.

Lekka opalenizna – skupmy się na produktach samoopalających (pianki, balsamy, olejki). Nogi nie muszą wyglądać jakbyś dopiero co wróciła ze słonecznych wakacji, ale lekkie dodanie im brązowego odcienia pozytywnie wpłynie na ogólny wygląd nóg.

Tak zadbane nogi i stopy same poproszą się za założenie wiosennej sukienki.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.