Doskonała cera z Bandi

Droga do doskonałej cery bywa długa, wymaga cierpliwości i systematycznej pielęgnacji. CBandizasem przyda się interwencja w gabinecie kosmetycznym, ale na szczęście wszystkie preparaty do codziennej pielęgnacji skóry twarzy możemy kupić w drogerii, na przykład markę Bandi. Kremy, maseczki, pianki i inne rytuały pielęgnacyjne – rodzaje kosmetyków zmieniają się ale jedno to co niezmienne to podstawowe zasady pielęgnacji.

Cera zadbanej kobiety powinna być nieskazitelna, gładka, bez przebarwień i zmarszczek.

  1. Najważniejsze jest dokładne oczyszczanie, a to nie tylko demakijaż, ale też mycie twarzy przy pomocy żelu, pianki, gąbki do czyszczenia, szczoteczki lub specjalnych jednorazowych płatków pilingujących wzmacniających oczyszczanie. Tylko dobrze umyta skóra jest w stanie wchłonąć kolejne produkty pielęgnacyjne jak krem czy serum.
  2. Po drugie złuszBandiczanie – tutaj pomocne będą wszelkie pilingi mechaniczne, enzymatyczne i preparaty na bazie kwasów. Systematyczne złuszczanie pobudza skórę do lepszego funkcjonowania, regeneracji. Pamiętajmy, że najlepszą porą na regenerację skóry jest noc – dlatego nie możemy iść spać nie pozbywszy się ze skóry zanieczyszczeń z całego dnia.
  3. Następnym krokiem codziennej pielęgnacji jest tonizowanie i nawilżanie skóry. Silniejsze od kremu będzie serum dobrane do wieku i rodzaju skóry.
  4. Hitem ostatnich miesięcy są jednorazowe maski materiałowe – zapewniające wnikanie składników w głąb skóry. Taka maseczka może poprawić kondycję cery już po pierwszym zastosowaniu. Gdy zaskoczyło cię niespodziewane, wieczorne wyjście taka maska może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla promiennej twarzy.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.