Ekspres z młynkiem czyli idealna kawa!

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy porządnej kawy można było napić się tylko w restauracji czy kawiarni, a sama maszyna do robienia kawy, czyli ekspres, zajmował co najmniej metr kwadratowy powierzchni. Dzisiaj, ani nie musimy wychodzić z domu, aby cieszyć się aromatem prawdziwego espresso, ani marnować przestrzeni na spory sprzęt. ekspres z młynkiemStylowe, sprytne i designerskie ekspresy do kawy stały się częścią obowiązkowego wyposażenia nowoczesnej kuchni i często stanowią jej dekoracyjny element.  Przygotowanie kawy obecnie zajmuje nam dosłownie kilka minut, a całą „robotę” wykona za nas ekspres z młynkiem.

Filozofia picia kawy

W świecie obowiązują dwie główne filozofie picia kawy: mikroskopijne i mocne espresso oraz delikatnie filtrowana kawa w stylu slow, charakteryzująca się subtelniejszymi aromatami. W samym procesie parzenia kawy ważny jest nie tyle sam sprzęt, ale także dobrej jakości – aromatyczne ziarno. Cały sekret smaku to połączenie małego brązowego palonego ziarna i procesu mielenia oraz parzenia kawy.

ekspres z młynkiemIdealna pora na kawę

Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjścia rano z domu bez wcześniejszej filiżanki mocnej kawy. Inni cały rytuał smakowania brązowego napoju pozostawiają na popołudnie w towarzystwie słodkiego deseru. Pora nie ma znaczenia! Jeśli masz ochotę na kawę to po prostu się jej napij. Z mlekiem, czekoladą, posypaną cynamonem – tak jak lubisz…

Kawa na zimno

Oto prosty i świetny sposób na pyszną, orzeźwiającą kawę po wietnamsku:

Potrzebujemy:

  • 2 podwójne Espresso
  • 100 ml słodkiego mleka skondensowanego
  • 4 kostki lodu

Przygotowujemy dwie podwójne kawy Espresso i studzimy je do temperatury pokojowej. Do wysokich szklanek wlewamy po połowie mleka kondensowanego, kawę Espresso i wrzucamy kilka kostek  lodu. Kosztujemy kawę zaraz po wrzuceniu lodu!

źródła zdjęć: www.pinterest.com, www.krups.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.