Fale, loki i afro czyli modne kręcone włosy

kręcone włosyTytuł sugeruje, że możemy spokojnie schować w szufladzie prostownice do włosów, a wyciągnąć wałki i lokówki. Niektórym z nas nawet nie będą potrzebne, bo co druga Polka ma kręcone lub pofalowane włosy i w tym sezonie powinna to wyraźnie podkreślić. Modne są wszystkie rodzaje kręconych włosów, od małych i ułożonych niedbale, po idealnie zaczesane klasyczne fale.

Jak zrobić kręcone włosy

Wystarczy kilka fryzjerskich trików i kosmetyków stylizacyjnych. Wykorzystać możesz też tradycyjne wałki i nowoczesne suszarki. Podstawą każdej fryzury są zdrowe i wypielęgnowane włosy, więc sprawdź, czy nie powinnaś podciąć końcówek i kupić maski nawilżającej do włosów.

  • Klasyczna fale z asymetrycznym przedziałkiem. Taka fryzura sprawkręcone włosydzi się na długich i półdługich włosach niezależnie od kształtu twarzy. Na umyte i wysuszone włosy nakładamy piankę, a następnie nawijamy na wałki, począwszy od pasma pośrodku głowy, a kolejno po bokach. Potrzebujemy przynajmniej godziny by włosy poddały się kształtowi wałków. Im większe fale chcemy uzyskać, tym większa powinna być średnica wałków. Na koniec utrwalamy loki lakierem i przeczesujemy palcami.
  • Plażowe fale czyli loki na wietrze. Fryzura nadaje się dla długich i półdługich gęstych i pocieniowanych włosów. Jeśli dodatkowo włosy naturalnie się falują wystarczy, gdy na wilgotne pasma nałożymy piankę i lekko „ugnieciemy włosy” lub wysuszymy trzymając głowę w dół. Proste włosy możemy zapleść w warkocze, a po wyschnięciu ułożyć.
  • Kontrolowane małe loczki. Tego typu fryzurę najłatwiej uzyskają kobiety o kręconych włosach niezależnie od ich długości. Skręt podkreślimy pianką do loków. Dla utrwalenia loków i przedłużenia ich objętości u nasady włosów możemy spryskać lakierem lub suchym szamponem.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.