Sposób na grypę – hartujmy się

sposób na grypęSkąd my to znamy, na dworze ujemna temperatura, a w autobusie tłum ludzi i na dodatek w naszym otoczeniu ciągle ktoś kaszle i kicha. Standardowy obrazek w zimowego poranka w drodze do pracy. Jak pomóc naszemu organizmowi by dzielnie bronił się przed infekcjami?

  • Zadbajmy o zróżnicowaną dietę, bogatą w składniki odżywcze, minerały i witaminy. Natura wie co robi i nie na darmo zimą mamy większą ochotę na wszelkiego rodzaju kiszonki – ogórki i kapustę, bogate w bakterie probiotyczne. Zrezygnujmy z drastycznych diet czy głodówek – szkodliwy dla nas jest zarówno niedobór kalorii jak i ich nadmiar. Ludzie stosujący niskokaloryczne diety częściej chorują.
  • Brak snu i ciągły stres w pracy mogą powodować, że będziesz chorował nawet czterokrotnie więcej! Zjadaj produkty bogate w magnez – kaszę gryczaną, pestki dyni, gorzka czekolada, awokado i przede wszystkim wysypiaj się!
  • Nie masz czasu dla siebie, dzieci? Tak zorganizuj swój dzień, aby przynajmniej 30 minut poświęcić na spacer lub marsz. Świeże powietrze oczyszcza płuca z niechcianych bakterii. Rodzinny spacsposób na grypęer pomoże się odprężyć, poprawi ukrwienie. Nie rezygnujmy ze spaceru nawet w te bardzo chłodne dni lub gdy lekko pada deszcz.

Niestety czasem wystarczy słabszy dzień, niewyspanie, wychłodzenie i nasz organizm zaatakuje wirus. Sprawdzony sposób na grypę to przede wszystkim dużo odpoczynku i wspomaganie organizmu w walce z wirusem. Pamiętajmy, że żadnej infekcji nie możemy bagatelizować i jeśli nawet typowe objawy infekcji: kaszel, katar, gorączka nie ustępują koniecznie musimy odwiedzić lekarza.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.