Infekcja górnych dróg oddechowych

infekcjaCo robić, gdy zaatakuje nas infekcja górnych dróg oddechowych?

Najchętniej zażyłabyś końską dawkę leku, żeby rano wstać zdrowym i uśmiechniętym, ale wiesz, że to tak to nie działa… Nikt z nas nie lubi kataru, bólu gardła, bólu głowy i osłabienia, dlatego chcemy szybko i skutecznie pokonać pierwsze oznaki infekcji górnych dróg oddechowych. Niestety, nawet zwykłe przeziębienie wymaga czasem kilku dni leczenia i solidnego odpoczynku – nie wyleczysz się sama ani dzieci nadmiarem leków w krótkim czasie! Nie zwlekaj z wizytą u lekarza, jeśli odczuwasz silny ból głowy, masz gorączkę, a objawy nie ustępują. Podobne postępowanie dotyczy infekcji u dzieci.

Infekcja górnych dróg oddechowych – najczęstsze błędy w leczeniu

infekcjaAntybiotyk nie zadziała na infekcję wirusową! Typowym błędem jest samodzielne leczenie się antybiotykiem (najczęściej tym, który pozostał po poprzedniej chorobie) podczas infekcji wirusowej. Nie dość, że nie pomoże to jeszcze spowoduje uodpornienie naszego organizmu na ten rodzaj antybiotyku.

Nadużywanie kropli do nosa – związki zawarte w kroplach do nosa niewątpliwie przynoszą ulgę, gdy zalewa nas wodnisty katar, jednak możemy je stosować maksymalnie 4-5 dni. I tak ich stosowanie zmienia śluzówkę, a nadmiar może prowadzić do trudnego do wyleczenia kataru polekowego!

Ostrożnie z lekami na kaszel – najczęściej popełnianym błędem podczas leczenia kaszlu jest łączenie zażywanie syropów o przeciwnym działaniu, tych co hamują odruch kaszlu z syropami wykrztuśnymi. Pamiętajmy, że syrop przeciwkaszlowy możemy zastosować podczas kaszlu suchego, a wykrztuśny przy mokrym kaszlu. Syropów wykrztuśnych nie bierz po godzinie 17:00.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.