Jakie leki zapewnić w domowej apteczce? Część I

domowa apteczkaOdpowiednie zaopatrzenie domowej apteczki pozwoli nam w przypadku nagłych wypadków i zachorowań szybko zadziałać. Wiadomo, że leki mają swój termin ważności, ale podstawowe lekarstwa zawsze powinny być w domu, pod ręką. Po przeczytaniu dwóch części wpisu o zawartości domowej apteczki, koniecznie sprawdź swoją i w razi potrzeby uzupełnij ją!

  • Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwmigrenowe – przydadzą się na bóle głowy, gdy zagorączkujemy, gdy boli nas ząb lub mięśnie.
  • Na ból brzucha NOSPA – szczególnie, gdy cierpimy na skurcze i ból w podbrzuszu podczas menstruacji, to comiesięczny problem nękający większość kobiet. U części kobiet, podczas miesiączkowania, oprócz bólu i skurczów brzucha, występują: wymioty, biegunka, wzdęcia, silne migreny. Szybko możemy pomóc sobie rozkurczowymi lekami dostępnymi bez recepty – wzięte w ból brzuchaporę złagodzą większość objawów. Warto zaopatrzyć apteczkę ziołowymi herbatkami o działaniu rozkurczającym i uspokajającym, np. rumiankową, z melisy, kozłka lekarskiego, ziela ruty, krwawnika. Na niestrawność warto mieć w zasięgu zwykłe krople żołądkowe lub leki ułatwiające trawienie.
  • Leki na biegunkę i tabletki na zaparcia. Leki, które ratują nas w czasie biegunki powinny obowiązkowo znaleźć się w domowych apteczkach. Jeśli ktoś z członków rodziny cierpi na zaparcia – pomocne będą zwykłe czopki glicerynowe.
  • Preparaty na infekcje intymne – tego typu schorzenie może nas dotknąć o każdej porze dnia, nagle poczujemy swędzenie lub zauważymy dziwne upławy. Szybko zastosowana maść przeciwgrzybicza może powstrzymać dalszy rozwój infekcji.
  • Probiotyki i prebiotyki – szczególnie podczas kuracji antybiotykowej, lub po przebytej biegunce lub w przypadku kłopotów jelitowych. Pożyteczne drobnoustroje w jelitach możemy zwiększyć zażywając probiotyki i prebiotyki lub kombinacje obu – czyli symbiotyki.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.