Jesienne wakacje – skóra dziecka a słońce

Chociaż w Polsce jesień na całego wielu rodziców właśnie teraz realizuje wakacyjne plany i podróże wyjeżdżając na wakacje do ciepłych krajów wraz ze swoimi pociechami. I niech nie zwiedzie nas polska pogoda i odpowiednio przygotujmy się na panujące tam warunki atmosferyczne. Z głową zaplanujmy zagraniczną podróż z dzieckiem, aby beztrosko spędzić długo oczekiwany urlop.urlop z dzieckiem

Skóra dziecka a słońce

Niemowlę, które nie ma jeszcze sześciu miesięcy nie powinno przebywać na słońcu, dlatego musisz zadbać o plażowy parasol lub namiocik. Każde dziecko, nawet to przebywające w cieniu powinno być posmarowane kremem z filtrem ochronnym SPF 50+. Smarowanie kremem powtarzamy co dwie godziny. Niezastąpione i niezbędne jest nakrycie głowy dla malucha. urlop z dzieckiemCienkie, luźne ubranie, delikatny bawełniany kocyk dobrze jest wyprać przed wyjazdem w specjalnym hypoalergicznym środku do prania dziecięcych ubranek i pieluszek. W upale częściej niż zwykle zmieniaj pieluszkę maluchowi, a okolicę pupy obficie smaruj kremem na odparzenia. Bardzo ważne jest aby, dziecko piło dużo wody! Dobrą zabawę zapewnią maluchowi sprzęt do pływania i zabawki do piasku, którego na plaży nie powinno brakować.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętajmy, że duża plaża pełna piasku powoduje, że każda jej część wygląda praktycznie tak samo i czasem trudno jest nam dorosłym orientować się dobrze w nieznanym miejscu. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo i na rękę maluszka załóżmy bransoletkę z naszymi danymi osobowymi i numerem telefonu.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.