Korepetycje z czesania

Czesanie włosów- czynność wydawałoby się prozaiczna, ale czy tak naprawdę wiemy jak wykonywać ją prawidłowo? Jak czesać włosy i czym, by ich nie niszczyć, nie szarpać, nie wyrywać. Oto kilka praktycznych wskazówek.

czesanie włosówKiedy i jak często należy czesać włosy

Czesanie, to nie tylko pozbywanie się splątań we włosach, ale także ich oczyszczanie, masaż skóry głowy, rozprowadzanie sebum na całej długości włosa. Włosy należy czesać przynajmniej dwa razy dziennie. Wieczorem, przed snem, oraz rano przed układaniem fryzury. Pukle, zwłaszcza te długie, należy dokładnie rozczesać przed umyciem. Dzięki temu zabiegowi zminimalizujemy splatania włosów podczas mycia, co z kolei znacznie ułatwi ich rozczesywanie po. Włosy proste, po umyciu, czeszemy gdy już nieco przeschną. Kręcone, najlepiej rozczesać na mokro. W przypadku loków, częste czesanie nie jest wskazane, gdyż powoduje, że fryzura się napusza, co nie jest efektem pożądanym. Zbyt częste czesanie, nie jest także najlepszym rozwiązaniem, dla włosów przetłuszczających się, gdyż pobudza wydzielanie łoju.

Jaka technika czesania jest najlepsza?

Po umyciu, na włosy najlepiej nałożyć kosmetyk, który ułatwi ich rozczesanie. Może to być odżywka bez spłukiwania lub olejek. Pamiętajmy, aby preparatu nie nakładać na skórę głowy, ani na włosy blisko niej, gdyż spowoduje to bardzo szybkie przetłuszczenie fryzury. Długie i gęste włosy najlepiej podzielić na pasma. Czesanie należy wykonywać powoli, zaczynając od końcówek, kierując się w „górę” włosów.

Czym się czesać?czesanie włosów

Do rozczesywania długich, mocno splatanych włosów, najbardziej polecane są grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami, wykonane z drewna. Dobrym, ale dosyć drogim rozwiązaniem są też szczotki z naturalnego włosia, najlepiej z dzika. Ostatnimi czasy furorę robi szczotka Tangle Teezer. I słusznie. Szczotka, reklamowana jako nie niszcząca włosów, bezboleśnie rozczesująca – faktycznie taka jest! Specjalny kształt ząbków sprawia, że szczotka czesze delikatnie, a jednocześnie skutecznie. Jedyną wadą, jest fakt, że Tangle Teezer, jak wszystkie przedmioty z tworzyw sztucznych, zużywa się, po jakimś czasie i zwyczajnie niszczy. Na szczęście cena nie jest na tyle zaporowa, aby co jakiś czas nie pozwolić sobie na nowy model.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.