Letnie wirusy i przeziębienia

Po spóźnionej wiośnie i tygodniach niskiej temperatury możemy w końcu powiedzieć, że mamy piękną i słonecprzeziębieniezną pogodę. I wydawać by się mogło, że wszelkie katary, przeziębienia itp., szczególnie u dzieci pójdą w niepamięć. Niestety często zdarza się, że nawet podczas letniej temperatury nasze pociechy kichają i kaszlą. Oczywiście tych zachorowań jest zdecydowanie mniej niż jesienią i zimą, ale są. Wirusy nie wybierają i dopadają nasze dzieci nawet latem. Jak temu zapobiegać i leczyć? Ja bardzo dużą uwagę przywiązuję do odpowiedniego ubioru dziecka dostosowanego do temperatury, a kiedy podróżujemy samochodem, ostrożnie używam klimatyzacji. Zawsze przed sezonem oddaję do czyszczenia filtry od klimatyzacji, aby pozbyć się zanieczyszczeń, bakterii i grzybów itp.

Staram się zwalczać infekcje wirusowe domowymi sposobami. Oto kilka sprawdzonych:

  • Oczyszczanie nosa
  • Nawilżanie błon śluzowych nosa (woda fizjologiczna, sól morska)
  • Zwiększona ilość przyjmowanych płynów (najlepiej woda z dodatkiem miodu i sprzeziębienieoku z cytryny)
  • Odpoczynek – nie ma to jak „wyleżenie infekcji” – po pierwsze wypoczęty organizm szybciej wraca do zdrowia i regeneruje się, a po drugie spotykając się z innymi osobami narażamy ich również na infekcję.
  • Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (należy stosować według zaleceń lekarza lub wskazówek z ulotki leku)
  • Popularnym lekiem stosowanym w leczeniu infekcji o podłożu wirusowym jest Groprinosin (do stosowania według zaleceń lekarza lub zgodnie z zapisem, który posiada ulotka Groprinosin)

Trzeba pamiętać, że niezależnie od infekcji, jeżeli objawy nie mijają w ciągu kilku dni lub stan chorującego pogarsza się i wzbudza jakiekolwiek wątpliwości konieczna jest wizyta u lekarza.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.