Mały balkon pięknie urządzony

Długi dzień w pracy? O czym marzysz wracając do domu? Spokój, wygodny fotel, książka i filiżanka dobrej kawy. A jeszcze, gdy to wszystko możemy sobie zapewnić pod gołym niebem, nie wychodząc z domu. Marzenie! I wcale nie potrzebujemy dużego ogrodu, żeby wypocząć w ten sposób. Balkon w bloku, dzięki odpowiedniej aranżacji również może być zacisznym i przytulnym miejscem, które zastąpi i taras i ogród. Rano z przyjemnością zjemy na nim śniadanie, a wieczorem zrelaksujemy się przy drinku.

balkon w czerni i bieli
Urządzamy…
Balkon najlepiej wyłożyć płytkami gresowymi. Są uniwersalne, funkcjonalne i najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Oczywiście wybieramy mrozoodporny gres, antypoślizgowy i wytrzymały. Jasne kolory na podłodze są lepsze – będą ładnie odbijać światło, a kurz i zacieki z deszczu nie będą bardzo widoczne. Na rynku dostępne są różne wzory płytek gresowych, również takie, które imitują drewno lub kostkę brukową. Drewniana podłoga na balkonie jest piękna, ale zdecydowanie mniej praktyczna. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykładzina – sztuczna trawa. Taką wykładzinę z końcem sezonu można zwinąć i przechować do następnej wiosny.
Na małym balkonie nie poszalejemy z meblami, tu sprawdzi się stół mocowany do balustrady z ruchomym blatem. Nie zapominajmy o porządku również w tej części mieszkania i niech nie będzie tylko przechowalnią rowerów.

…i dekorujemy
Ciepły wieczór aż prosi się, by spędzić go na balkonie – atmosferę świetnie podkreślą małe lampki lub stylowe lampiony i świece. Na tak romantycznie oświetlonym balkonie będzie można przegadać całą noc.

kolorowe meble na balkonie

kwiatami i roślinami
Wielkość balkonu nie ma znaczenia i łatwo może się zamienić w prawdziwy ogród. Każdy może tonąć w kwiatach i uwodzić barwami od wiosny do późnej jesieni. Gatunkami zdobiącymi nasz balkon aż do pierwszych przymrozków, są begonie, nemezje, aksamitki, niecierpki, dalie, żeniszek i million bells. Na jednej ze ścian zainstalujmy kratki – niech pną się po nich pięknie kwitnące rośliny. W donicach ustawmy rośliny kwitnące bujnie i kolorowo. Najniższe gatunki sadzimy w dużych skupiskach, w szerokich pojemnikach – wtedy prezentują się bardziej efektywnie.

 

 

 

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.