Mania sprzątania

mania sprzątaniaZnasz to? Wracasz do domu po ośmiu godzinach pracy, przydreptując sobie ręce pod ciężarem codziennych zakupów, otwierasz drzwi mieszkania i witający cię bałagan sprawia, że masz ochotę uciec? Jeśli tak to ten wpis jest specjalnie dla ciebie. Ja wiem, że jesteśmy świetnie zorganizowane i wszechstronnie utalentowane, ale obowiązków ciągle przybywa i jeszcze ta moda sprzątania obecna nawet w mediach:). Postawiłam na własny plan działania i wprowadziłam w życie mojej rodziny kilka zasad ułatwiających ogarniecie najbliższej przestrzeni. Zaczęłam od zasady codziennego sprzątania – ale spokojnie – 15 minut dziennie na oswojenie bieżącego bałaganu, najczęściej tego, który pozostawiliśmy rano, w pośpiechu przygotowując się do wyjścia z domu, w zupełności wystarcza.

Oto kilka moich podstawowych zasad porządkowych:

  • Po pierwsze pokochałam uczucie pozbywania się niepotrzebnych rzeczy, a dla zbieracza jakim jestem, to bardzo przydatna umiejętność!!! mania sprzątaniaPrzynajmniej raz w tygodniu staram się zgromadzić i pozbyć kilku nieużywanych przedmiotów, układam je przy drzwiach wyjściowych w przedpokoju, a kiedy zostaje po nich puste miejsce czuje ulgę i przyjemność.
  • Delegowanie obowiązków na innych członków rodziny – to klucz do sukcesu! Dzieci mogą się zająć ogarnięciem swoich pokoi, mąż – sama wiesz najlepiej co mu zlecić…
  • Raz w tygodniu dom trzeba posprzątać dokładniej!
  • Świetnym patentem jest również przydzielenie danej czynności do dnia tygodnia, na przykład: w każdą środę sprzątam łazienkę bardzo dokładnie wraz z myciem kabiny prysznicowej, w czwartek zajmuję się prasowaniem, w piątek kuchnią, a w sobotę …. Leżę:)

Jeśli nie wiesz jak zacząć wprowadzać w swoim domu nawyki pomagające w utrzymaniu porządku lub po prostu sprzątania, w sieci znajdziesz mnóstwo inspirująco – motywujących porad, a nawet planów posprzątania mieszkania rozpisanych na dni, miesiące czy poszczególne czynności. Może i ciebie ogarnie mania sprzątania? Powodzenia!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.