Nadwrażliwość zębów- gdy przenikający ból uniemożliwia funkcjonowanie

Nadwrażliwość zębów to bardzo bliski mi temat. Kiedyś nawet nie wiedziałam co to jest;) Do pewnego zabiegu, po którym po raz pierwszy pojawił się przeszywający ból. Kiedyś zimne lody popijałam kawą wprost z ekspresu, teraz w okresach intensywnej nadwrażliwości mogę o tym pomarzyć. Z chęcią podzielę się z Wami moimi sposobami na nadwrażliwość zębów.

Nadwrażliwość zębów a szczoteczka i pasta

Mycie zębów.

Źródło: sentirbem.uol.com.br.

Zęby nadwrażliwe mają odsłonięte szyjki, a co za tym idzie odczuwamy ból. Może się objawiać po zjedzeniu czegoś zimnego, gorącego. Ból może być okresowy bądź ciągły, przeżywałam ten drugi, więc wiem jak dolegliwość potrafi uprzykrzyć życie. Podstawą jest pasta na dziąsła oraz odpowiednia szczoteczka. Zrezygnuj z pasty wybielającej na pewien okres, bo większość ma wysoki wskaźnik ścieralności. Postaw na pastę na dziąsła, która dzięki zawartości odpowiednich składników, wyeliminuje problem. Druga kwestia to szczoteczka. Wybieraj te z miękkim włosiem, a w trakcie szczotkowania nie naciskaj zbyt mocno. Uzupełnieniem będzie płyn do płukania ust na nadwrażliwość zębów. Szczotkowanie dwa razy dziennie odpowiednią pastą plus płyn, powinny w kilka dni usunąć problem. U mnie mija góra po trzech dniach.

Wrażliwe zęby a dieta

Nadwrażliwość zębów.

Źródło: styl.pl.

Gdy zęby są nadwrażliwe niestety konieczna jest dieta. Unikaj słodyczy, mięsa, cytrusów, odstaw napoje gazowane, czyli wszystko co prowadzi do wzrostu kwasowości śliny i demineralizacji szkliwa. Potrawy nie powinny być gorące ani zimne, najlepsza jest temperatura pokojowa. Napoje pij przez słomkę, gdy nadwrażliwość jest intensywna.

Koniecznie wybierz się również do dentysty, bo nadwrażliwość to sygnał, że osadza się kamień i trzeba go usunąć. 

Źródło głównego obrazka: wday.ru.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.