Niemowlak na basenie?

niemowlak na basenieJuż w szkole rodzenia słyszysz, że dzieci kochają wodę, a zabawy z maluszkiem w wodzie nie tylko wpływają na jego ogólny rozwój ale także na układ oddechowy, odpornościowy, doskonalą równowagę i stymulują do pracy wszystkie mięśnie. Jak zatem przygotować się do zajęć na basenie i kiedy niemowlę powinno rozpocząć swoją przygodę z wielką wodą?

Zanim zapiszemy się na basen i wykupimy karnet na zajęcia, przygotowania do wodowania powinniśmy rozpocząć już w domu. Po pierwsze musimy przygotować maluszka na temperaturę wody jaka spotka go na basenie czyli 31-32°C. Wystarczy, że systematycznie zaczniecie obniżać temperaturę wody podczas codziennej kąpieli dziecka. Po woli też wydłużajcie czas kąpieli i organizujcie wodne zabawy. Dzięki temu dziecko nie będzie kojarzyło kąpieli w wodzie tylko z rytuałem wyciszania. Możesz wrzucać do wanny wodne zabawki, robić dziecku delikatny deszczyk po rączkach, pleckach i brzuszku – dobra zabawa gwarantowana!

niemowlak na basenieKiedy jest ten odpowiedni czas na rozpoczęcie wodnych zajęć? Przede wszystkim, kiedy to rodzice  będą na to gotowi, basen powinien być relaksem dla całej rodziny, jeśli mama czy tata będą spięci i zestresowani dziecko odczuje te same emocje – a przecież nie o to chodzi!

Pamiętajmy, że niemowlak na basenie przede wszystkim oswaja się z wodą a nie od razu uczy się pływać żabką. Już samo przebywanie w wodzie znakomicie wpływa na układ mięśniowy, stawowy i kostny. A dzięki pracy wszystkich mięśni dobroczynnie wpływa na koordynację ruchową.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.