Świąteczne porządki – poradnik cz.I

świąteczne porządkiDo wigilii Bożego Narodzenia pozostał tylko miesiąc, tylko a może i aż miesiąc. To wystarczający okres, aby sporządzić misterny plan przygotowań, zakupów, porządków i już na kilka dni przed samymi świętami cieszyć się magiczną atmosferą. Dzisiaj o tym jak zorganizować świąteczne porządki w domu, co gdzie posprzątać bym dom zyskał świeżość i piękny wygląd. Zaczynamy od salonu.

SALON – tu stanie najważniejszy gość czyli choinka

  1. Przede wszystkim pozbywamy się kurzu i z mebli i z podłogi niezastąpionym odkurzaczem i wilgotnymi ściereczkami. Wystarczy uniwersalny płyn delikatnie czyszczący o świeżym, kwiatowym zapachu.
  2. Do mycia podłogi najlepiej posłuży nam płaski mop i odpowiedni środek dobrany do rodzaju naszej podłogi (inny do betonu, inny do paneli).
  3. W salonie postawisz pewnie choinkę, więc usuń zbędne przedmioty, które nie są ani ładne ani praktyczne, by niepotrzebnie nie odwracały wzroku od tej najważniejszej ozdoby. Zadbaj o wygląd okna, jeśli nie masz ochoty myć okien to przynajmniej odśwież zasłony i firanki.

KUCHNIA – Serce świątecznych przygotowań.świąteczne porządki

  1. Żeby piekło się przyjemnie i kroiło sałatki z kuchni musimy przede wszystkim pozbyć się tłuszczu. Na rynku znajdziemy sporo środków do czyszczenia kuchni, do płyty najlepiej sprawdzi się mleczko – proszek może porysować powierzchnię. Tłuszcz z piekarnika trzeba najpierw rozmiękczyć a potem cierpliwie usunąć gąbką.
  2. Połyskujące płytki umyjesz płynem do okien, a te matowe preparatem do mycia glazury. Mój osobisty patent na mega połysk! Po sprzątaniu wszystkie połyskujące powierzchnie i podłogę z płytek przecieram szmatką nasączoną nabłyszczaczem, który używam do zmywarki. Spróbuj a zobaczysz różnicę.
  3. Myjemy gruntownie lodówkę, która przechowa nam wszystkie świąteczne smakołyki, dlatego nie możemy pozwolić sobie na nieprzyjemny zapach z niej ulatujący. Jak się go pozbyć? Brzydki zapach zniwelują: soda oczyszczona w miseczce, ziarenka kawy, plasterki cytryny i świąteczny zapach czyli goździki.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.