Polubić dentystę

dentystaNie ma się co oszukiwać, wizyta u dentysty do najprzyjemniejszych nie należy. Stresujemy się na samą myśl, zapach w poczekalni przyprawia nas o mdłości a odgłos borowania zdaje się wiercić dziurę w naszym mózgu. Jak oswoić lęk przed dentystą, a przez to nie odkładać wizyty, gdy jest już naprawdę źle? Mnie się to udało! Może dzięki kilku moim wskazówkom uda się Wam.

Przede wszystkim, należy uświadomić sobie, z czego nasz lęk wynika. A wynika najprawdopodobniej z traumatycznych wspomnień z dzieciństwa, kiedy to zabiegi dentystyczne odbywały się w obskurnych warunkach, nieodłącznie związane były z bólem. Otóż współczesna stomatologia naprawdę może być bezbolesna (przekonałam się, wiem). Kolejną ważną sprawą jest przyjazny gabinet i profesjonalna obsługa. O ile nie ograniczają nas zasoby portfela, możemy wybierać, przebierać w gabinetach stomatologicznych. Popytajmy znajomych, poszperajmy w Internecie. Ja właśnie, poprzez Internet, trafiłam tu, na dentystę w Warszawie, i choć nadal perspektywa wizyty, nie napawa mnie dzikim entuzjazmem, to już nie towarzyszy jej paniczny strach. Myślę, że przyjazne wnętrze, miła, profesjonalna obsługa, indywidualne podejście do pacjenta a przede wszystkim fakt, że wizyta u stomatologa nie musi boleć – pozwoliły mi ten lęk przezwyciężyć. Dodatkowo mam kilka swoich patentów, które w jakiś sposób mi pomagają w pozbyciu się stresu. A mianowicie:dentysta

  • Na wizytę umawiam się rano (o ile to możliwe) – dzięki temu nie musze stresować się wizytą cały dzień
  • W poczekalni ( by nie słyszeć odgłosów dochodzących z gabinetu) – zakładam słuchawki i słucham muzyki
  • Proszę stomatologa, o dokładne wyjaśnienie, na czym zabieg będzie polegał no i czy będzie bolało ( proszę o znieczulenie)
  • Staram się umówić do tego samego, „swojego” lekarza, który mnie zna, ja znam jego (zaufanie to podstawa!)
  • Zawsze po wizycie nagradzam się –kosmetyk, ciuszek, książka czy kino, w zależności na jaką nagrodę mam ochotę

Spróbujcie. Mnie się udało. Uda się i Wam.

źródło zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.