Pomagasz? Pomagam…

Fundacja Radia ZetSą w życiu takie sytuacje, choroba w rodzinie, wypadek kogoś bliskiego, kiedy z dnia na dzień nasza codzienność zmienia się diametralnie. I często niestety nie jesteśmy na takie zdarzenia przygotowani, ani psychicznie ani finansowo. Wcześniej czy później podczas leczenia albo rehabilitacji szukamy pomocy w różnych instytucjach, stowarzyszeniach czy fundacjach charytatywnych, bo sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć problemu. I dobrze, bo nic tak nie wspiera jak inne osoby z podobnymi trudnościami. W grupie siła, więc warto o taką pomoc prosić i warto tego typu instytucje wspierać.

I wspieram

Ja, osobiście jak tylko mogę wspieram i pomagam i może dlatego, że jestem matką dwóch wspaniałych skarbów, los dzieciaków i ich cierpienie nie jest mi obojętne. Jak możemy pomóc?
Znam osoby, które systematycznie wspierają fundacje charytatywne. I nie mam na myśli tylko ograniczenia się do cyklicznych wpłat na konto, ale również angażowanie się w różnego rodzaju akcje tematyczne czy wolontariat. Odkąd tylko jest taka możliwość co roku przekazuję 1% podatku na tego typu instytucje i zawsze mam dylemat, którą mam wesprzeć. Tak wiele ludzi, dzieci potrzebuje naszej uwagi. Postanowiłam, że przy każdym zeznaniu podatkowym będę wspierać inną fundację i jak się zastanowię nad ilością lat, które muszę przepracować do emerytury, to trochę tych organizacji się uzbiera:)

Dla małych serc

W tym roku wybrałam Fundację Radia Zet. Dlaczego tę? Bo pomagają dzieciom z chorobami i wadami serca, wspierają także szpitale oraz kliniki kardiologiczne i kardiochirurgiczne. W akcjach specjalnych pomagają ofiarom klęsk żywiołowych.

Sala-hybrydowa-w-Uniwesryteckim-Szpitalu-Dzieciecym-w-KrakowieI jak czytam takie wpisy na stronie fundacji „Piątek, 13-go, szpital dziecięcy w Krakowie Prokocimiu. Najnowocześniejsza w Europie sala hybrydowa. Na sali 1,5-roczna dziewczynka, 4 chirurgów. 5-godzinna operacja serca, które jest wielkości orzecha włoskiego. Udało się! 100 procent sukcesu”!  – to moje serce rośnie!

źródła zdjęć: www.fundacjaradiazet.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.