Przewijanie, karmienie i odbijanie czyli pielęgnacja noworodka

Właśnie zostaliście szczęśliwymi rodzicami, wracacie ze szpitala do domu i macie pod opieką swoje ukochane maleństwo. Pewnie przeczytaliście mnóstwo porad i zasad dbania o noworodka, ale teoria szybko umyka i czasem czujecie się bezradni… Nie ma się czego bać, trzeba uwierzyć w siebie i intuicję rodzica! Z każdym dniem będziecie śmielsi i bogatsi o nowe doświadczenia, a za kilka miesięcy sami udzielicie porad świeżym rodzicom. Na początek podpowiemy jak się „ogarnąć” z opieką, karmieniem i usypianiem maluszka.noworodek

Włącz swojego partnera we wszystkie czynności związane z opieką nad noworodkiem, mężczyzna świetnie sprawdza się podczas kąpieli malucha, przewijania i odbijania po jedzeniu. Zanim zaczniesz rytuał pielęgnacyjny, przygotujcie wszystkie potrzebne przyrządy – ręcznik, pieluszkę, krem, waciki itp. Już po kilku dniach staniecie się mistrzami organizacji!

Wiadomo – karmienie piersią to czynność zarezerwowana tylko dlnoworodeka matki i bardzo dobrze, to niezapomniane chwile tylko dla Was, dla Ciebie i maluszka. Partner może zadbać o odpowiednie światło, podać Ci wodę do picia czy okryć kocem. W całym rytuale karmienia bardzo ważne jest odbijanie się po jedzeniu. Proces karmienia i odbijania się po jedzeniu jest bardzo ważny dla zdrowia dziecka i nie powinien być zaburzony, dlatego warto o nim poczytać więcej.

Jak usypiać? Od samego początku ustalcie swój plan, rytuał czynności przed zasypianiem. Kąpiel, przebieranie, karmienie, kołysanka itp. Nie przyzwyczajaj dziecka do usypiania przy piersi lub na rękach, ale odłóż go do łóżeczka, pogłaskaj i czuwaj do samego zaśnięcia. Zadbaj także o sen dla siebie, jak będziesz wyspana to wszystkie czynności przy maluchu staną się prawdziwą przyjemnością!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.