Rozmowa kwalifikacyjna – porady

rozmowa kwalifikacyjnaKażdy współczesny pracownik był lub będzie na rozmowie o pracę – tego nie unikniemy! Ale kiedy poznamy kilka podstawowych zasad jak dobrze przez nią przebrnąć i jeszcze dostać tę pracę, o którą się staramy, nie będzie to już takie stresujące wydarzenie. Rozmowa kwalifikacyjna jest jak egzamin, dlatego musimy się do niej dobrze przygotować.

Oto kilka ważnych porad:

  • Przygotuj się na pytanie dotyczące firmy, jej historię, pozycję na rynku, zakres działalności, profil, jeśli firma ma obcojęzyczną nazwę – naucz się ją poprawnie wymawiać.
  • Prawidłowo napisane CV to podstawa, powinno zawierać twoje dane personalne, wykształcenie i informację dotyczące twojego doświadczenia zawodowego. Na rozmowach zawsze pada pytanie dotyczące CV – może to być opis poprzedniego stanowiska, albo rozmowa na temat zainteresowań, które wymieniłeś. Dlatego tak ważne jest, aby zarówno w CV jak i w liście motywacyjnym pisać samą prawdę!rozmowa kwalifikacyjna
  • Dowiedz się szczegółów na temat stanowiska, o które się starasz – wymagania, potrzebne umiejętności, zakres obowiązków.
  • Przygotuj się na pytania typu: „co możesz zaoferować firmie?” itp.
  • Ubierz się odpowiednio – tzn. klasycznie, spokojnie, ta sama zasada dotyczy makijażu i biżuterii.
  • Najważniejsze pierwsze wrażenie – i to dosłownie, spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną od razu cię zdyskwalifikuje, dlatego sprawdź wcześniej dojazd do firmy.
  • Zachowuj się kulturalnie i skromnie, mów konkretnie i na temat. Nie przerywaj rozmówcy i przygotuj się na pytania o zarobki.

Na rozmowie kwalifikacyjnej powinniśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony, jeśli uda nam się zaciekawić rekrutera naszą osobą na pewno nie będziemy czekać długo na pozytywną informację zwrotną.

źródła zdjęć: www.pinterest.com,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.