SHAG – najmodniejsza fryzura na wiosnę!

shagHitem na włosach nadchodzącego sezonu stała się seksowna fryzura o nazwie SHAG – pocieniowane włosy na całej długości i sprawiające efekt nieładu (zamierzonego oczywiście). Tego typu cięcie pojawiało się już w modzie, w latach 60 chwalebnie nosił je Mick Jagger, ale pewnie większość kobiet będzie kojarzyć tą fryzurę z Meg Rayan (lata 80- te). Aktualna wersja SHAG proponuje łagodne przejścia pomiędzy różnymi długościami włosów, zastosowanie koloryzacji kilkoma tonami, aby stworzyć optyczne wrażenie refleksów i nadać jej trójwymiarowości. Nonszalancki SHAG i bardzo dziewczęcy zarazem to również długa, rozłożona na boki pocieniowana grzywka.

Zalety fryzury SHAG

  • Zwiększa objętość
  • Odejmuje lat
  • Łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji
  • Nadaje się do każdego rodzaju włosów, niezależnie od długości, struktury włosa czy ich typu (przy cienkich włosach uważamy, aby nie przesadzić z cieniowaniem)

Jak układać SHAG

shagWyszłaś z salonu fryzjerskiego z najgorętszą fryzurą sezonu i zastanawiasz się jak w domu, podczas codziennej pielęgnacji będziesz w stanie wymodelować wycieniowane włosy. Nic prostszego, wbrew pozorom już samo cięcie wykonane przez profesjonalnego fryzjera (nie żałuj pieniędzy na sprawdzonego fachowca w tej dziedzinie) to klucz do sukcesu i … modnego wyglądu. Wystarczy suszyć włosy „pod włos”. Shag powinien wyglądać nieco chaotycznie i przy krótkich włosach wystarczy wgnieść krem, żel, piankę czy wosk w suche włosy – ta metoda podkreśli charakterystyczne cięcie. Przy dłuższych włosach pomocna może być płaska szczotka, suszenie włosów najpierw po jednej a potem po drugiej stronie. Przy podatnych na kręcenie włosach możesz na kilkanaście minut nałożyć grube wałki i gotowe!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.