Jak szybko posprzątać kuchnię?

Luty już prawie za nami a zbliżające się ocieplenie przypomina nam o wiosennych porządkach. Zacznijmy je od kuchni – bo to właśnie w tym pomieszczeniu najwięcej jest brudu, kurzu i tłuszczu, którego nie zobaczymy gołym okiem. Jak posprzątać kuchnię? Jakie są sprytne sposoby na szybkie i dokładne wyczyszczenie najbrudniejszych zakamarków kuchni?

OKAP

Wyczyścimy go płynem przygotowanym z pół szklanki octu, pół szklanki wody oraz łyżeczki płynu do mycia naczyń. Płyn rozpuści tłuszcz a ty spokojnie możesz wypolerować okap ściereposprzątać kuchnięczką z mikrofibry.

RUSZT KUCHENKI

Najlepiej gdy na całą noc zanurzymy ruszt w roztworze z 4 litrów wody i szklanki octu. Następnego dnia wystarczy zdrapać szczotką spalony tłuszcz.

PIEKARNIK

Tutaj przyda się sól i soda oczyszczona. Wystarczy posypać zabrudzania grubą warstwą składnika i włączyć piekarnik na 15 minut na średnią temperaturę. Po jego ostudzeniu usuwamy spalone resztki i przecieramy wnętrz wilgotną ściereczką.

FUGI

W miejscach szczególnie ubrudzonych możemy zastosować papkę z sody, gliceryny i octu. Pozostawiamy na kilka minut a potposprzątać kuchnięem czyścimy małą szczoteczką. Na koniec po umyciu czystą wodą przecieramy kafle i fugi preparatem z chlorem.

BATERIA

Podobnie jak do usunięcia kamienia w czajniku elektrycznym tak samo do rozpuszczenia kamienia zalegającego w sitku baterii przyda się ciepły ocet. Jeśli chcesz nadać baterii blasku przetrzyj ją kawałkiem foli aluminiowej.

PÓŁKI I REGAŁY

Do czyszczenia półek polecam zwyczajne mydło w płynie. Fajnym pomysłem i zabezpieczeniem przed brudem jest wyłożenie półki papierem lub filią – można łatwo wymienić, gdy się przykurzy.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.