Telewizor na miarę potrzeb cz.II

telewizorRodzaje telewizorów

  • PLAZMA (PDP – PLAZMA DISPAY PANEL) – nadaje się do ciemniejszych pomieszczeń, plazmę możesz wybrać gdy jesteś maniakiem grania, oglądania filmów czy relacji sportowych. Niestety ten rodzaj telewizora nie jest polecany jako ekran komputera,
  • LED (LIGHT-EMITTING DIODE) – doskonalsza forma technologii LCD dzięki wykorzystywaniu lamp diodowych. Zapewnia to lepszą jakość obrazu, np. głęboką barwę czerni, zoptymalizowany kontrast obrazu itp.
  • 3D – miłośnicy nowinek technologicznych docenią możliwość oglądania filmu czy grania w trójwymiarze, niestety zbyt długie oglądanie tak realistycznego obrazu może powodować zmęczenie wzroku
  • OLED (ORGANIC LIGHT-EMITTING DIODE) – telewizor z wygiętym ekranem jeszcze bardziej wpływa na wyrazistość i głębię oglądanego obrazu. Cena może jeszcze odstraszać potencjalnych kupców, bo ten rodzaj TV dostępny jest w Polsce dopiero od dwóch lat ale prawdziwych fanów skusi nieskazitelność obrazu i głębia czerni.

Nowoczesność w TVtelewizor

Zastanawiasz się nad telewizorem z funkcją SMART TV? To już się nie zastanawiaj tylko kup, bo jest to technologia umożliwiająca łączenie TV z Internetem. Pozwolisz sobie na dostęp do różnego rodzaju aplikacji z filmami, grami, muzyką, portalami społecznościowymi itp.)

Telewizor ze złączem do cyfrowego przesyłu danych czyli HDMI umożliwi nam połączenie się z konsolą gier, laptopem czy komputerem – im więcej złącz tym więcej opcji, warto sprawdzić to podczas zakupu odbiornika.

USB – złącze, które powinno być już w standardowym wyposażeniu telewizora, pozwala nam na podłączenie dysków i kopiowania.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.