Wszyscy biegają…zacznij i Ty

biegaj po zdrowieO co chodzi z tym bieganiem? Idę rano do pracy – ktoś biegnie, wracam- też  biegają, wieczorem wyglądam przez okno – tłum biegaczy, gdzie nie spojrzę ktoś biegnie! Taka moda, czy co? Na pewno tak, ale czy to jest zła moda? Niewątpliwie bieganie stało się najpopularniejszym sportem wśród Polaków.

Dlaczego bieganie wciąga?
Niektórzy twierdzą, że bieganie uzależnia. Podczas ruchu w naszym organiźmie wzrasta poziom endorfin odpowiedzialnych za doskonałe samopoczucie,. Poza tym bieganie nie wymaga wykupienia karnetu za kilkanaście złotych, planowania zajęć, dojeżdżania do klubu sportowego. Wychodzisz z domu i już jesteś na treningu, endorfiny masz po godzinie, a szczupłą sylwetkę po kilku tygodniach.

Jak zacząć?
Najważniejsza jest motywacja – na początek zaplanuj krótsze treningi kilka razy w tygodniu, mogą to być różne trasy. Żeby było jeszcze przyjemniej nie zapomnij o muzyce, ułóż własną playlistę z ulubionych piosenek. Po drugie – strój i buty miej zawsze pod ręką, żeby wyjście z domu nie zajmowało dużo czasu bo to może zniechęcać. I oczywiście w kryzysowych chwilach – nie rezygnuj! Nawet jeśli zaspałaś, pamiętaj że już 15 minut porannego treningu zacznie wyrabiać w Tobie nawyk systematycznego ćwiczenia. Jeśli nie lubisz samotnych treningów, poszukaj wsparcia i namów partnera do biegania.

Strój do biegania
Podstawa to dobre buty. Ale nie musisz wydawać fortuny na profesjonalne adidasy. Ponoć dość dobrze w testach sprawdzają się buty dostępne w dyskontach, a kosztują kilkanaście złotych. Dla początkującego biegacza to rozwiązanie godne przemyślenia. Do tego wygodne spodnie, koszulka oraz sportowy biustonosz. Dzięki sieciówkom ubrania do biegania nie ograniczają się już do czerni i szarości, wybór jest ogromny i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

źródła zdjęć: www.zetchilli.pl, www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.