Żel na trądzik pomoże zwalczyć problem!

żel na trądzikW przypadku cery trądzikowej niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja. Kosmetyki, które stosujemy powinny być przeznaczone właśnie do cery trądzikowej. Oto główne zasady pielęgnacji trudnej cery z zaskórnikami:

  1. Bardzo istotne w pielęgnacji skóry skłonnej do wyprysków jest skrupulatne oczyszczanie twarzy odpowiednim preparatem na przykład pianką do czyszczenia twarzy. Produkt powinien poradzić sobie z usunięciem nadmiaru sebum, ale jednocześnie nie wysuszyć skóry i dodatkowo jej nie podrażnić. Pamiętajmy, że skóra trądzikowa jest już podrażniona stanami zapalnymi więc mechaniczne pomoce czyszczące – szczoteczki, gąbki powinny być również delikatne.
  2. żel na trądzikMyjąc twarz uważajmy na okolicę oczu – szczególnie wrażliwą, tutaj zastosujmy mleczko lub płyn micelarny do demakijażu.
  3. Pu usunięciu makijażu i dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy i szyi czas na kosmetyk pozwalający na zwężenie porów – może to być tonik.
  4. Zapamiętaj, że skórę trądzikową musimy nawilżać odpowiednim kremem najlepiej matującym, który nie zatyka porów.
  5. Na stany zapalne możemy używać specjalnego żelu na trądzik  – nakładając żel na trądzik także pamiętajmy o omijaniu okolic oczu, a po aplikacji powinniśmy oczyścić ręce.
  6. Leczenie trądziku to proces kilkutygodniowy – na początku terapii może nawet dojść do zaognienia stanów zapalnych i pogorszenia cery.
  7. Nie musimy rezygnować z makijażu – podstawą jest prawidłowy dobór kosmetyków, podkładu lekkiego i matującego, do skóry tłustej. Generalnie wszystkie kosmetyki do makijażu powinny być matujące, nawet cienie czy róż. W przypadku błyszczącej cery rezygnujemy z rozświetlaczy i kosmetyków o metalicznym połysku.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.