Czy zioła sprawdzą się na przeziębienie?

Kiedy poczujesz pierwsze objawy infekcji: ból gardła, ból mięśni, katar, senność, ból głowy, nie czekaj, aż infekcja rozwinie się na dobre tylko działaj zawczasu. Nie żyjemy w sterylnym środowisku, a jesienna pora i zima sprzyjają rozwojowi wirusów i bakterii. Wystarczy, że ktoś zainfekowany kichnie na nas lub zakaszle. Jak się zachować, co zrobić, aby zwykłe przeziębienie nie przerodziło się w uporczywą grypę?

Najważniejsze – zostań w domu i odpocznij

zioła na przeziębienieNiezależnie czy to przeziębienie a może grypa – nie ma nic gorszego niż chodzenie do pracy, szkoły itp. w czasie objawów choroby, po pierwsze zarażasz innych, a po drugie wcale sobie nie pomagasz, pozwalasz tylko zagościć chorobie w twoim organizmie na dobre. Powinniśmy pozostać w domu około dwa, trzy dni, by organizm miał czas na regenerację, często pomaga porządne wyspanie się! Sprzątanie mieszkania, prasowanie czy mycie okien pozostaw na później – teraz musisz zadbać o siebie i wypocząć – to sprawdzony sposób na walkę z grypą.

Jak walczyć z objawami?

zioła na przeziębienieZ objawami przeziębienia i grypy możemy walczyć naturalnymi sposobami lub pomocy poszukać w aptecznych specyfikach. Czy zioła sprawdzą się na przeziębienie?

  • Drapanie w gardle i ból gardła – dużo pij, nawilżaj śluzówkę gardła, można płukać gardło na przykład naparem z szałwii, dobry będzie też syrop prawoślazowy i z lukrecji;
  • Katar zwalczysz inhalacjami z dodatkiem majeranku, a do nosa zakropić możesz sól fizjologiczną lub roztwór wody morskiej;
  • Na kaszel dobrze zadziała siemię lniane, miód, cytryna, herbata z sokiem malinowym;
  • Na bóle głowy i mięśni zażyj paracetamol lub ibuprofen.

Pamiętaj, jeśli po kilku dniach poczujesz się gorzej, objawy nie ustąpią, kaszel nie ustąpi koniecznie skonsultuj się z lekarzem!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.