Znów mam pryszcze – pomocy! część II

Jakie są najczęstsze przyczyny powodujące trądzik, wystąpienie lub pogorszenie niedoskonałości cery u dorosłych?

Stres – wpływa nie tylko negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu, ale także może powodować nieestetyczny trądzik.  Zestresowana osoba może skarżyć się na zmiany zapalne nie tylko na twarzy (najczęściej ctrądzikhoruje strefa U czyli policzki, szyja, żuchwa oraz strefa T – czoło, nos i broda), ale także ramiona, plecy i dekolt.

Nieodpowiednia dieta – po kondycji cery łatwo odczytać, jak się odżywiasz, czy nadużywasz alkoholu, słodyczy i palisz papierosy. Unikaj także pikantnych i gorących potraw.

Nie wyciskaj samodzielnie krostek – to może powodować blizny i przebarwienia, lepiej skorzystaj z zabiegów w gabinecie kosmetycznym: oczyszczania, złuszczania i profesjonalnej trądzikpielęgnacji. Wiele ze skutecznych zabiegów możesz wykonać sama w domu, pomocne będą maseczki oczyszczające, peelingi i delikatne preparaty złuszczające.

Hormony są najczęstszą przyczyną trądziku, powodują zwiększanie wydzielania łoju i nieprawidłowe złuszczanie naskórka, co powoduje zatykanie ujść mieszków włosowych i tworzenie zaskórników. Tego typu zmiany atakują strefę U. Gdy hormony szaleją najlepiej wykonać badania endokrynologiczne i badania hormonalne.

Kosmetyki  osoby ze skłonnością do zaskórników powinny unikać kosmetyków na bazie olejków i tłustych kremów. Podstawą pielęgnacji cery z trądzikiem jest codzienne, delikatne oczyszczanie twarzy. Na dzień wybieraj kosmetyki o lekkiej formule ze składnikami przeciwtrądzikowymi i delikatnymi kwasami owocowymi.

Zanieczyszczone środowisko, powietrze, woda, żywność dotyczy głównie mieszkańców dużych miast. Pomocne jest dokładne oczyszczanie twarzy i unikanie zanieczyszczonych pomieszczeń – na przykład zadymionych mieszkań.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.