Jaki prezent na I Komunię Świętą
Dzieci

Jaki prezent na I Komunię Świętą?

Jaki prezent na I Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia jest wyjątkowym wydarzeniem dla dziecka, rodziców i bliskich. Cały rok przygotowań, uczestnictwo w zajęciach religijnych, które duchowo przygotowują dziecko do przyjęcia drugiego sakramentu w życiu. I te prozaiczne obowiązki jak zaproszenia, stroje i zorganizowanie przyjęcia dla gości. To właśnie zaproszeni goście stają przed dylematem, jaki prezent, upominek podarować dziecku. W szczególności rodzice chrzestni czują się w obowiązku podarowania dziecku wymarzonego prezentu. Co zatem kupić, jaki prezent na I Komunię? Jaki prezent dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Postaram się podpowiedzieć niezdecydowanym. Przede wszystkim obalmy mit, że teraz to daje się drogie prezenty, często wymagające zaciągnięcia pożyczki. Każdy ofiaruje prezent na jaki go stać!

Jaki prezent od chrzestnego na I Komunię?

Jaki prezent na I Komunię ŚwiętąRodzice chrzestni, jeśli chcą podarować prezent materialny lub pieniądze również powinni dołączyć do tego coś pamiątkowego. Kartkę, książkę z dedykacją, coś co za kilka lub kilkanaście lat będzie nadal super pamiątką, przypominającą o ulubionym wujku lub cioci. Sama otrzymałam od chrzestnego na Pierwszą Komunię złoty zegarek. Na początku nie mogłam w nich chodzić, ponieważ bransoletka była za duża, zresztą taką cenną rzecz nie nosiło dziecko. Ale teraz po kilkudziesięciu latach nadal mam ten zegarek, bransoletka jest dobra i ma dla mnie nieocenioną wartość pamiątkową. I właśnie o takie prezenty chodzi! Fajnym pomysłem są również pamiątki z grawerem – to dodatkowy koszt, ale prezent staje się wtedy wyjątkowy, spersonalizowany! Uważam, że bardzo dobrym pomysłem w postaci prezentu są sponsorowane kursy edukacyjne, na przykład wakacyjny kurs angielskiego, albo kurs fotografii. Być może dziecko marzy o podróży do Paryża albo na jakieś ważne wydarzenie sportowe. Wybierając taki rodzaj prezentu skonsultujmy to z rodzicami dziecka.

Prezent na I Komunię – lista propozycji

Poniżej podam listę najpopularniejszych, ale także fajnych pomysłów na prezent. Nie dzielę jej specjalnie na listę prezentów dla dziewczynki i listę prezentów dla chłopca, bo kto powiedział, że dziewczynka nie marzy o gadżecie elektronicznym, a chłopiec o książce przygodowej? Przy wyborze prezentów patrzmy też na jakość ich wykonania, lepiej kupić coś mniejszego, mniej kolorowego w sprawdzonym sklepie czy firmie niż tylko wyglądający ładnie gadżet, który nie przetrwa nawet kilku miesięcy.

  1. Pamiątki komunijne z motywem religijnym. Krzyżyk lub medalik na łańcuszku to doskonała pamiątka z okazji Pierwszej Komunii Świętej, na rynku mamy ogromny wybór takich pamiątek, chętnie kupują je dziaJaki prezent na I Komunię Świętądkowie lub rodzice chrzestni. Kupując taki łańcuszek z medalikiem można pomyśleć o grawerze – data, imię itp. Innym rodzajem prezentu pamiątkowego jest Biblia lub inna religijne książka lub album, na pewno w okresie przed komunijnym znajdziemy w księgarniach sporo takich propozycji w bardzo ładnej, twardej oprawie.
  2. Osobiści jestem fanem książkowych prezentów i uważam, że książka w dzisiejszych czasach jest prezentem lekko vintage, ale można wybrać super wydanie na każdą kieszeń w zależności od zainteresowań obdarowywanego. Również różnego rodzaju albumy z pięknymi fotografiami! Dedykacja od serca nada takiemu prezentowi dodatkowy atut!
  3. Czytnik książek – popieram wszystkie tego rodzaju gadżety, które będą służyły do czytania!
  4. Zegarek – nie dość, że to świetny prezent, klasyczny, praktyczny, ponadczasowy to obecnie spełnia też inne funkcje, które dziecko doceni. Kupując zegarki starajmy się wybrać neutralny model bez dziecinnych obrazków, nie wszystkie dziewczynki lubią róż, a już na pewno nie będą ich fankami za kilka lat.
  5. Jaki prezent na I Komunię ŚwiętąRower to również doskonały prezent, ale dość kosztowny! Jeśli to dla Ciebie za duży wydatek, świetnym pomysłem jest także hulajnoga czy rolki! Podobnie jak przy zegarku, zrezygnuj z dziecinnych obrazków lub napisów, postaw na neutralny kolor i ozdoby. Jeśli dziecko interesuje się jakimś konkretnym sportem lub uprawia jakiś sport to idealnym prezentem może okazać się sprzęt, którego potrzebuje do treningów. Tutaj konieczna będzie konsultacja z rodzicami! Kupując sportowe sprzęty stawiaj na jakość, nawet najbardziej spektakularny prezent, który rozpadnie się po kilkukrotnym użyciu nie pozostawi w pamięci miłych wspomnień.
  6. Gadżet elektroniczny – wybierając elektronikę, pomyślmy o jej zaletach w edukacji dziecka lub po prostu o praktyce. Dobrej jakości tablet czy laptop to pewnego rodzaju inwestycja, obecnie sporą ilość zadań, testów, prezentacji do szkoły dzieci wykonują właśnie korzystając z elektronicznych gadżetów. Można się na taki prezent złożyć w kilka osób. Jeśli dziecko marzy o fotografowaniu czy komponowaniu muzyki można iść w tym kierunku – pozwoli mu to na rozwój pasji, a przy okazji spełni funkcje praktyczne dla całej rodziny.
  7. Wycieczka. Wiele dzieci marzy o podróżach, ciekawych miejscach, przy odrobinie sprytu można zJaki prezent na I Komunię Świętąafundować dziecku i rodzicom weekendowy pobyt w jednej z europejskich stolic. Wspomnienia z takiego pobytu dziecka z rodzicami w wymarzonym miejscu będą na pewno wzruszające i zapamiętane do końca życia!
  8. Kurs języka obcego, kurs gotowania itp. Pomóżmy dziecku rozwijać pasję, zainteresowania, modne kursy tematyczne to świetny sposób na pobudzenie u dziecka wyobraźni i nabycia praktycznych umiejętności.
  9. Biżuteria w postaci kolczyków, pierścionka z grawerem jako kobieta uwielbiam tego typu prezenty i sama kupuję córce. Jeśli dziewczynka ma przekłute uszy i nosi kolczyki na co dzień to na pewno będzie zadowolona z tego typu prezentu.
  10. Koperta z pieniędzmi, to chyba najpopularniejszy prezent na komunię. Nie wymagający naszego zaangażowania, moim zdaniem odpowiedni, jeśli wiemy, że dziecko a raczej rodzice chcą kupić za te pieniądze dziecku jakąś konkretną rzecz. Jeśli już decydujemy się na pieniądze to niech to będzie tylko część prezentu dodana na przykład o książki.

Niezależnie od tego na jaki prezent na I Komunię się zdecydujemy, pamiętajmy przede wszystkim o duchowym wymiarze tego wydarzenia, a prezenty to tylko mały dodatek!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.