bezpieczna podróż
Czas wolny,  Zdrowie

Bezpieczna podróż – 5 rad na długą drogę

bezpieczna podróżBezpieczna podróż to bezpieczne wakacje!

Sezon wakacyjny sprzyja dalekim podróżom – a to powoduje, że przede wszystkim kierowca musi być odpowiednio przygotowany do podróży, ale co to znaczy kierowca dobrze przygotowany?

Zanim siądziesz za kierownicę porządnie się wyśpij i niezależnie czy jesteś początkującym czy długoletnim kierowcą przeczytaj poniższe zasady, które pozytywnie wpłyną na bezpieczną podróż.

Zasady bezpiecznej podróży:

  1. Temperatura wewnątrz samochodu. Pamiętaj, że ciepłe powietrze powoduje senność, zbyć zimne może być przyczyną infekcji i przeziębienia. Najlepszym kompromisem jest ustawienie temperatury na poziomie 22 stopni C.
  2. Pozycja siedzenia. Ból pleców, karku a nawet głowy może być przyczyną złej i wymuszonej pozycji podczas prowadzenia auta. Odpowiednia pozycja to taka, w której plecy przylegają do oparcia, a pośladki wygodnie ułożone na siedzisku. Poprawne ułożenie ciała nie pozwoli barkom odrywać się przy skręcie kierowbezpieczna podróżnicą.
  3. Uważaj na leki. Przed zażyciem jakichkolwiek preparatów a nawet suplementów diety przeczytaj ulotkę i sprawdź czy wpływają one na koncentrację. Upewnij się o czy możesz spokojnie zażywać leki na alergię, a kilkanaście godzin przed podróżą nie zażywaj żadnych leków przeciwbólowych ani nasennych.
  4. Rola kierowcy to po prostu praca, bezpieczna podróż to także postoje i odpoczynek. Zaplanuj je średnio co trzy godziny – najlepiej w postaci kilku ćwiczeń fizycznych, spaceru, odpoczynku na świeżym powietrzu – to odpowiednio dotleni twój mózg i zrelaksuje spięte mięśnie.
  5. Lekki posiłek pełen energii. I nie mamy tu na myśli słodyczy, które na krótko dodadzą ci energii, ale posiłek składający się z węglowodanów złożonych – na przykład ciemne, razowe pieczywo czy owsianka. Daruj sobie tłuste fast food-owe burgery i frytki.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.