domowa apteczka
Zdrowie

Domowa apteczka czyli Dicoflor krople, syrop, termometr itp.

domowa apteczkaIle razy potrzebowałaś leku czy opatrunki pierwszej pomocy i musiałaś pędzić do apteki, bo zabrakło. Jak kilka razy zdarzyła mi się taka sytuacja, postanowiłam kupić zapas podstawowych specyfików farmaceutycznych szczególnie tych potrzebnych dzieciom. Oto moja lista niezbędnych preparatów dziecięcej domowej apteczki. Warto tylko od czasu do czasu zweryfikować datę ważności leków i uzupełnić braki, a wtedy stresujące sytuacje związane z udzielaniem pierwszej pomocy odejdą w niepamięć.

  1. Lek przeciwgorączkowy – zawsze dbam o zapas leku na gorączkę i kupuję zarówno czopki jak i preparat w postaci syropu. Czopków nie podaję w czasie biegunki, a zawiesimy, gdy dziecko DICOFLOR-kroplema wymioty.
  2. Priobiotyk – dla mnie na przykład Dicoflor krople, to po leku przeciwgorączkowym równie ważny preparat zaopatrujący naszą domową apteczkę. Pomaga odbudować prawidłową florę bakteryjną po i w czasie stosowania antybiotyku. Niezastąpiony podczas biegunki.
  3. Krople do nosa – katar potrafi przyjść znienacka, dlatego warto mieć delikatne krople obkurczające śluzówkę w nosie.
  4. Spray do gardła – pomoże przy stanach zapalnych gardła, do zastosowania u dzieci, które nie potrafią jeszcze ssać tabletek, ale również dorośli często korzystają z takiej formy leczenia.
  5. Syrop prawoślazowy – pierwsza pomoc przy gardłowych dolegliwościach zwłaszcza w kaszlu spowodowanym przesuszeniem gardła.
  6. Termometr – nieważne czy to jest klasyczny szklany model termometru czy elektroniczny albo douszny, przydaje się zarówno w badaniu temperatury dzieci jak i dorosłych.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.