skoda TSI
Czas wolny

Dojechać bezpiecznie na święta

skoda TSIDobrze zaplanowana podróż samochodem, nawet ta bardzo daleka może być bardzo przyjemna jak sam świąteczny urlop. To jak minie podróż zależy oczywiście od auta, jego kondycji, ale także od twojego nastawienia do jazdy. Warto wybrać sprawdzone auto, polecanym modelem jest na przykład Skoda Yeti. Pewnie słyszałeś o problemach Skody z silnikiem TSI i masz wątpliwości dlatego warto przeczytać o tym tutaj. Zanim wyruszysz w drogę koniecznie:

  1. Sprawdź termin przeglądu auta – jeżeli termin przeglądu mija w czasie urlopu lub kończy się zaraz po to lepiej zrobić przegląd jeszcze przed wyjazdem. Samochód musi mieć ważny przegląd rejestracyjny.
  2. Skontroluj światła – za źle ustawione światła lub niesprawne możemy dostać nawet 500 zł mandatu i stracić dowód rejestracyjny.skoda TSI
  3. Dopompuj koła, o wymianie opon na zimowe chyba nie trzeba przypominać. Kiedy podróżujesz na dopompowanych kołach zmniejsza się zużycie paliwa i spada ryzyko związane z rozerwaniem opony.
  4. Polskie przepisy wymagają, aby na wyposażeniu auta był trójkąt i gaśnica. Dobrze jeśli masz też apteczkę, żarówki na zapas i kamizelki odblaskowe dla każdego pasażera. W razie awarii załóż kamizelkę, trójkąt ustaw za autem w odległości 100 m i poczekaj na pomoc.

Pora wyjazdu też ma znaczenie i wpływa na komfort jazdy. Najmniejszy ruch na drogach jest w nocy, pomiędzy godziną 22 a 6 rano. Zamiast podróży w piątkowe popołudnie, przygotuj auto, wyśpij się i dopiero siadaj za kółkiem. Gdy jedziesz z dziećmi zaplanuj też postoje mniej więcej co 2 godziny. Najbezpieczniejszym miejscem na podróż jest stacja paliw.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.