biegunka
Dzieci,  Zdrowie

Elektrolity dla dzieci niezbędne podczas biegunki

Elektrolity dla dzieci niezbędne podczas biegunki

Przyczyn biegunki u dzieci może być kilka, począwszy od błędów żywieniowych, objawów alergii pokarmowej, poprzez zakażenia bakteryjne i wirusowe, a na chorobach patologicznych w budowie układu pokarmowego skończywszy. Powodem biegunkado wyostrzenia czujności rodzica powinna być biegunka pojawiająca się u niemowlaka, towarzyszące biegunce wymioty i gorączka. Nie ma co wtedy zwlekać – trzeba udać się natychmiast do lekarza. Wszystko po to, by nie dopuścić do odwodnienia małego organizmu. Najczęściej lekarz zaleci podawanie preparatów nawadniających takich jak elektrolity dla dzieci. Tego typu płyny, najczęściej w formie proszków do rozpuszczenia w letniej wodzie, poprawiają też samopoczucie chorego i redukują ryzyko odwodnienia. Elektrolity dla dzieci kupisz w aptece bez recepty.

5 podstawowych kroków jak zapobiegać biegunce?

  1. biegunkaUnikaj kontaktu z chorym na biegunkę wirusową, jeśli w przedszkolu czy żłobku panuje taki wirus rozważ pozostawieni dziecka w domu przez kilka dni. Niestety, gdy jeden z domowników choruje, ryzyko zarażenia wirusem biegunki jest bardzo wysokie, przeważnie w ciągu kilku dni zakażają się pozostali domownicy.
  2. Często myj ręce, a szczególnie dokładnie, gdy korzystasz z publicznej toalety np. w pracy czy szkole.
  3. Dbaj o zbilansowaną dietę swoją i dziecka, powodem biegunek może być zbyt duża ilość owoców, zwłaszcza suszonych, orzechy, kwaszone warzywa (kapusta, ogórek), zbyt tłuste i ciężkostrawne potrawy.
  4. Pij herbatki, świeże soki, wodę – natomiast ogranicz słodzone napoje, gazowane, power drinki itp.
  5. Jedz regularnie i zdrowo!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.