HBO Max i Discovery+ łączą siły i rzucają wyzwanie Netfliksowi

W ubiegłym roku Discovery ogłosiło plany zakupu giganta rozrywkowego WarnerMedia za 43 miliardy dolarów, co odpowiada prawie 390 miliardom dolarów po dzisiejszym kursie wymiany. Inwestorzy Discovery pochwalili się przejęciem, które zostało już zatwierdzone przez zarządy Discovery i AT&T (który jest właścicielem WarnerMedia). Przejęcie zostało również zatwierdzone przez władze USA, więc tutaj pozostały już tylko formalności.

Podczas konferencji Deutsche Bank 30th Annual Media, Internet & Telecom Conference, Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy Discovery, ujawnił plany połączenia usług energetycznych Discovery + i HBO Max. Wcześniej spekulowano, czy usługi powinny współgrać z możliwościami rozwiązań pakietowych, ale plan dla nowej firmy, Warner Bros. Discovery ma połączyć je w gigantyczną usługę streamingową.

Pierwszy etap fuzji HBO i Discovery

Przejęcie WarnerMedia ma zostać zakończone w drugim kwartale tego roku, a Wiedenfels oświadczył, że początkowo zaoferuje rozwiązania pakietowe z Discovery + i HBO Max przed połączeniem obu platform. Podczas konferencji stwierdził, że spędzą trochę czasu na znalezieniu najlepszego rozwiązania, ale prawdopodobnie to kwestia miesięcy, zanim ostateczne rozwiązanie będzie na miejscu.

„Od samego początku mamy nadzieję, że będziemy mieć gotowe rozwiązanie pakietowe, być może wspólne logowanie, być może poprzez przeniesienie treści do innego produktu itp., abyśmy mogli od razu skorzystać z korzyści” – powiedział Wiedenfels.

HBO Max i Discovery+, czyli nowy gigant w branży rozrywkowej!

Obie firmy są właścicielami kilku firm rozrywkowych. WarnerMedia ma m.in. HBO, HBO Max, Warner Bros. i DC Films, natomiast Discovery jest właścicielem takich firm jak Discovery Plus, Eurosport, Food Network, TLC, Animal Planet i Opray Winfrey Network.

Dziś HBO Max może pochwalić się głównymi serialami, takimi jak „Gra o tron”, „Sukcesja” i „Euphoria”. Discovery ma również prawo do pokazywania igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Sprawdź też portal www.wady.pl i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata rozrywki!