Wyposażenie wnętrz
Dom,  Wnętrza

Inspirujące aranżacje wnętrz

Osoby, które w planach mają zmianę wystroju swojego mieszkania, często zastanawiają się, gdzie i jak szukać inspiracji. Aranżacja wnętrza, by stało się ono piękne, przyjazne na co dzień, komfortowe, ale też praktyczne, wcale nie jest łatwym zadaniem.

W sytuacji, kiedy nie chcemy, bądź nie możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego projektanta, musimy zdać się na swój instynkt oraz poszukać mebli i wyposażenia mieszkania samodzielnie. To zadanie jednak można sobie ułatwić na wiele sposobów.

Zaglądaj do znajomych

Nic tak nie rozwija, jak kontakty z innymi ludźmi. I chociaż wszyscy mamy mniej czasu na spotkania towarzyskie, warto odświeżyć stare znajomości i spotykać się w domach. Często można podpatrzeć ciekawe rozwiązania, zwłaszcza u tych przyjaciół, którzy niedawno kupili nowe mieszkanie lub dom. Kiedy trafimy na osoby otwarte, możemy czerpać z ich doświadczeń, dowiedzieć się, w którym sklepie znaleźć można ciekawe sofy, fotele, meble do pokoju dziennego czy sypialni.

Można podpatrzeć, jakie zestawienia kolorów są obecnie w modzie, posiedzieć na kanapie czy zajrzeć do szafy (tylko za przyzwoleniem właścicieli). Oczywiście nie polecamy kopiowania i idealnego odwzorowywania wyglądu mieszkania przyjaciół, ale dzięki takich odwiedzinom można naprawdę wiele zyskać i rzucają one nowe światło na postrzeganie wnętrz, kolorów i dodatków. Możemy też zdecydowanie odrzucić pewne pomysły, które wcześniej wydawały nam się ciekawe, ale okazały się niepraktyczne i ostatecznie zbędne. Czerpanie wzorców z innych mieszkań może być naprawdę inspirujące.

Wyposażenie wnętrz

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że inspiracje można czerpać także z podróży, nawet po krajach egzotycznych. Zaglądając do wnętrz mieszkań za granicą naszego kraju, można poznać ciekawe rozwiązania, meble, połączenia kolorów i wzorów. To dlatego w naszych mieszkaniach królują często meble ze Skandynawii, na ścianach i podłogach pojawiają się hiszpańskie płytki ceramiczne, a w łazienkach nawiązuje się do stylu włoskiego czy greckiego, kojarzącego się ze słońcem i wypoczynkiem.

Warto także poświęcić nieco czasu na spacerowanie po salonach meblowych, w których wyposażenie mieszkania pokazane jest w formie gotowych aranżacji poszczególnych pomieszczeń. To idealna opcja dla tych osób, którym brakuje nieco zmysłu przestrzennego i dopiero gdy zobaczą gotowe wnętrze, wiedzą, jak faktycznie się ono prezentuje z wybranymi meblami, dywanami, lampami, z określonym kolorem ścian.

W ten sposób niezwykle łatwo dokonać wyboru odwzorowując dane wnętrze lub zmieniając je w zależności od naszych potrzeb i upodobań.

Media inspirują

Niezwykle inspirujące mogą być też programy telewizyjne. Bo oglądanie telewizji nie zawsze szkodzi i nie zawsze jest stratą czasu, zwłaszcza gdy włączymy te kanały, które poświęcone są budowaniu i urządzaniu mieszkań. To świetny sposób na zapoznanie się z aktualnymi trendami, bo chociaż część programów pochodzi z innych krajów, różniących się od naszego kulturowo co także widać po wystroju mieszkań, to jednak dużo w nich ciekawych pomysłów na to, jak odmienić wnętrze, często własnoręcznie i małym kosztem.

Szerzeniu wiedzy służy także Internet. To miliony stron z pomysłami, z blogami pełnymi ciekawych artykułów poradnikowych i zdjęć. To także nasz sklep internetowy z meblami, w którym można nie tylko szukać inspiracji, ale szybko i tanio wprowadzić zmiany w życie, kupując gotowe meble drewniane, laminowane, tapicerowane, nowoczesne i klasyczne do każdego pomieszczenia.

Wyposażenie wnętrz

Czerpanie inspiracji wnętrzarskich ze zdjęć pokazujących meble w różnych wersjach kolorystycznych, w różnorodnych kształtach i wymiarach jest jednym z łatwiejszych sposobów na udany remont. I chociaż mebli tych nie widzimy na żywo, to jednak dokładny ich opis z podanymi wymiarami często wystarczy, by zrobić udane zakupy. A ponadto sklepy internetowe często oferują niższe ceny niż salony stacjonarne.

Warto więc zaglądać na nasze strony i nie tylko podglądać sposoby na ustawienie mebli, ale także kupować te, które zdecydowanie wpadły nam w oko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.