pielęgnacja
Czas wolny

Jak pielęgnować urodę? część I

pielęgnacja Jak pielęgnować urodę?

Czy masz swój harmonogram pielęgnacyjny? Jak pielęgnować urodę – jak często stosować maseczkę na twarz albo serum? A co z peelingiem czy farbą do włosów? Ile czasu to zajmuje? Spokojnie, właśnie podpowiadamy jak często powinnaś wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnujące twoją urodę, aby nabrała nawyk rutynowej pielęgnacji. Nie będziemy rozpisywać się o częstotliwości mycia zębów, włosów czy korzystania z prysznica, ale zajmiemy się głównie zabiegamy pielęgnacyjnymi.

Zabiegi pielęgnacyjne – harmonogram

Farba do włosów – stosujemy co 5 do 6 tygodni, na ten zabieg potrzebujespielęgnacja z około godziny, łącznie z przygotowaniem włosów, nałożeniem farby na odrosty i całość, zastosowanie maseczki na włosy po farbowaniu oraz zmycie i wysuszenia włosów. Statystycznie najczęściej Polki samodzielnie farbują włosy w sobotnie popołudnie. Podcinanie końcówek, czy zmiana fryzury – to już praca dla fryzjera, nie zalecamy eksperymentowania z nożyczkami do włosów w domowym zaciszu.

Peeling całego ciała – raz w tygodniu, zabieg peelingujący stosowany regularnie jest niezbędny dla prawidłowej regeneracji skóry. Częstsze złuszczanie skóry, jeśli nie ma ku temu wskazań dermatologicznych, może podrażniać, dlatego nie warto z nim przesadzać.

Depilacja nóg, pach i okolic bikini – można powiedzieć, że tak często należy ten zabieg stosować jaka jest potrzeba by estetycznie wyglądać. Standardowo depilację maszynką stosuje się co 2 dni, kremem depilacyjnym co 5 dni, woskiem do 2 razy w miesiącu, a depilator raz w miesiącu. Najszybsze jest golenie, kilka minut pod prysznicem, na pozostałe metody depilacji potrzeba do pół godziny.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.