Zdrowie

Kaszel kaszlowi nierówny

chore dziecko jest smutne i nie chce się bawićSkąd ja to znam? Piękna pogoda, zabawa na placu zabaw do wieczora, uśmiechnięty maluch i wielkie plany wyjazdowe na zbliżający się weekend…I nagle następnego dnia wszystko zmienia się nieubłaganie, bo dziecko jest chore. Niby nic poważnego, przeziębienie ale dobrze wiesz, że jak nie zareagujesz od razu to infekcja się pogłębi. A im dziecko młodsze tym gorzej przechodzi leczenie.

Suchy czy wilgotny

Suchy kaszel jest sygnałem infekcji i towarzyszą mu inne objawy – ból gardła, katar, gorączka. Często, po kilku dniach zmienia się w mokry. Pomaga częste oczyszczanie noska aspiratorem, zakraplanie roztworu soli fizjologicznej lub wody morskiej, dobry syrop i nawilżanie powietrza.
W zależności od kaszlu stosujemy odpowiedni syrop. Przeciwkaszlowy (na suchy kaszel) stosuje się je tylko wyjątkowo, głównie na noc, gdy malucha męczy suchy kaszel uniemożliwiający spanie lub wykrztuśny (przy mokrym kaszlu), które rozrzedzają wydzielinę oskrzelową ułatwiając odkrztuszanie. Musimy pamiętać, aby tego rodzaju syropu nie podawać dziecku wieczorem.

kaszel i katar u dziecka

Najpopularniejszy środek – Preparat Mucosolvan, bo jego właśnie mam na myśli, po raz pierwszy wyprodukowano w 1978 roku i od tego czasu lek ten zdobył sobie uznanie jako godny zaufania lek wykrztuśny do stosowania w leczeniu kaszlu. Mucosolvan  jest jednym z wiodących leków na kaszel, dostępnym w wielu krajach na całym świecie. Ja sama pamiętam jak moja mama podawała mi ten syrop podczas choroby, dlatego ja również stosuję go u swoich dzieci. Ważne jest także nasze zachowanie w celu zapobiegania kolejnej infekcji. Musimy pamiętać o częstym myciu rąk, używaniu jednorazowych chusteczek higienicznych, ograniczeniu powitań przez uścisk dłoni, a jeśli jesteśmy już chorzy lepiej zostańmy w domu!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.