kolorowa kuchnia
Czas wolny,  Dom,  Hobby,  Wnętrza

Kuchnia pełna koloru

kolorowa kuchniaChciałbyś urządzić oryginalną kuchnię albo dokonać tylko mało-kosztownej metamorfozy? Nie lubisz nudnych, szablonowych aranżacji? Dziś pod lupę idzie kuchnia. Podpowiem jak szybko ją ocieplić dodatkami i kolorem, nadać pomieszczeniu nowe oblicze.

Podstawowa zasada oryginalności i pewności, że drugiego takiego mebla nie ma, to wykonanie go samemu lub nieco tańszy i łatwiejszy sposób – pomalowanie go. Na przykład kuchenne krzesła, każde w innym kolorze, ale w podobnym stylu, pastelowe lub kontrastowo biało czerwone albo czarne.

W kuchni ważny jest też stół i to, co na nim, czyli bieżnik lub obrus. kolorowa kuchniaJa kocham dekorować stoły, a obrusy czy serwety zmieniam w zależności od humoru, pory roku albo okazji. Wiosną obowiązkowo ten kwiecisty, zimą jakieś gwiazdki… Kiedy kącik jadalniany już ożywimy pora zająć się dodatkami kuchennymi.

Osobiście jestem zwolenniczką ładu i chowania drobnych akcesoriów do szafek i szuflad, ale przecież dizajnerski czajnik na wodę, szklana, kolorowa butelka na płyn do mycia czy stylowy chlebak mogą tylko ozdobić kuchenne blaty. Ostatnio staram się namówić męża do zamontowania w naszej kuchni kilku otwartych półek, na których umieszczę zbiór ulubionych naczyń – kilka filiżanek, misek i pojemników. Obowiązkowo położę tam swoje ulubione książki kucharskie i niebieską emaliowaną bańkę na mleko.

A na koniec koniecznie trzeba spojrzeć w górę i w dół – ciekawa lampa o intensywnym kolorze stanie się kropką nad i, a jeśli lubicie mieć zawsze miękko pod stopami mały dywanik na pewno nie pozwoli wam zmarznąć i wizualnie też ociepli płytkową kuchenną podłogę. Trudno uwierzyć, że takie proste zabiegi całkowicie potrafią odmienić wnętrze.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.