makijaż do pracy
Czas wolny,  Moda

Makijaż do pracy – kilka podstawowych zasad

Jak dopasować makijaż oczu do makijażu ust? Otóż w tym przypadku obowiązuje następująca zasada: mocno podkreślamy alb oczy albo usta.

Podstawowe zasady makijażu

makijaż do pracy

Do wyrazistego makijażu oczu, w ciemnych kolorach, dopasujmy szminkę w neutralnym odcieniu lub delikatny błyszczyk. Jeśli chcemy podkreślić usta, np. czerwoną szminką, makijaż oczu ograniczmy dominimum, np. jedynie podkreślmy brwi i wytuszujmy rzęsy.

Makijaż do pracy

Makijaż oczu w stylu „femme falate”, niekoniecznie sprawdzi się na co dzień, na oficjalne spotkanie, do pracy lub szkoły. Delikatny makijaż do pracy lub na co dzień może się składać jedynie z:

makijaż do pracy

  • nałożenia cieni w neutralnych, jasnych kolorach,
  • podkreślenia brwi,
  • wytuszowania rzęs,
  • błyszczyk w naturalnym kolorze lub pastelowa pomadka,

Kolory dobrze sprawdzające się w codziennym, delikatnym makijażu do pracy, to przydymione, delikatne róże, śliwka, beże, popiele. Makijaż oczu i usta powinien być dostosowany do okazji,pory roku i stroju.

A jak powinna malować się młoda mama, które dopiero wróciła do pracy lub też zależy jej na nienagannym wyglądzie, mając u boku małego szkraba? Polecam wpis:

>>Makijaż macierzyński na blogu Okiem Mamy!<<

Inaczej malujemy oczy zimą, inaczej latem. Do grubego swetra i czapki pasują mocniej podkreślone oczy. Latem, w upalne dni, najlepiej ograniczyć makijaż do minimum, np. jedynie wytuszowania rzęs i podkreślenia brwi. Nie malujmy mocno oczu, gdy są one zmęczone, np. po nieprzespanej nocy.

Mocny makijaż oczu sprawi, że zamiast zatuszować oznaki zmęczenia, bardziej je uwidocznimy. W takich sytuacjach, oko należy jedynie „omieść” jasnym cieniem lub rozświetlaczem i wytuszować rzęsy, a uwagę od zmęczonego spojrzenia odwrócić, mocniej podkreślając usta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.