wybielanie zębów
Czas wolny,  Moda,  Zdrowie

Metody wybielania zębów

Temat wybielania zębów i dostępność różnego rodzaju preparatów wybielających powoduje, że chętnie poddajemy się takim zabiegom lub sami w domu próbujemy upiększyć nasz uśmiech. Chociaż temat wybielania pojawił się już na blogu, postanowiłam napisać jeszcze o kilku popularnych metodach pozbycia się przebarwień.

wybielanie zębówWybielanie nakładkowe.

W gabinecie stomatologicznym, na podstawie wycisku szczęki, zostaną wykonane indywidualne nakładki, w których umieszcza się żel wybielający. Składnikiem aktywnym preparatu jest nadtlenek karbamidu. Dostępne żele o 10 % stężeniu nadtlenku karbamidu, uwalniają ok. 3,6 % nadtlenku wodoru, 15 % żel uwalnia ok. 5,4 % nadtlenku wodoru. Pierwszy zabieg zawsze powinien wykonać lekarz. Następnie kurację wykonuje się w domu, nakładając nakładki z żelem na kilka godzin w ciągu doby (lub na noc). Efekt widoczny jest po kilkunastu dniach regularnego stosowania.

białe zębyWybielanie lampą.

Zabieg w całości wykonuje lekarz dentysta. Polega na trzykrotnej aplikacji żelu z nadtlenkiem wodoru, który dodatkowo jest aktywowany energią z lampy. Cały zabieg trwa ok. 45 minut. Niekiedy, przy bardziej opornych przebarwieniach, może okazać się konieczne powtórzenie sesji wybielającej lub dodatkowo zastosowanie metody nakładkowej przez kilka dni. Metoda jest droższa niż w przypadku wybielanie nakładowego, jednak efekt jest spektakularny, osiągany często podczas jednej wizyty w gabinecie.

Pamiętajmy, że zabiegi stomatologiczne i dostępne metody wybielania zębów mają również ograniczenia. Nie może być wykonywany u kobiet ciężarnych, karmiących, u osób uczulonych na którykolwiek składnik preparatu, osób z dużymi uszkodzeniami szkliwa, osób poniżej 18 roku życia. Musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie przebarwienia wybielimy. Oporne są np. te powstałe po terapii tetracyklinami. Zabieg wybielania nie rozjaśni wypełnień ani koron ceramicznych.

Uwaga!

Niestety, mimo ograniczeń wynikających z rozporządzenia, w Internecie, bez problemu, kupimy nakładki, flamastry, paski czy systemy do samodzielnego wybielania zębów zwierające w swoim składzie nadtlenek wodoru lub związki uwalniające go w stężeniu powyżej 0,1 % (czasem powyżej 6% !). Obrót nimi jest niezgodny z prawem. Kupując je i używając, narażamy swoje zdrowie.

zdjęcia: www.pinterest.com, źródła: ww.gis.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.