Najstraszniejsze zabójstwa i morderstwa ostatnich lat

W mediach informacje o zbrodniach szczególnie szokują opinię publiczną. Na co dzień nie jesteśmy świadomi, do jakich okrucieństw zdolny jest człowiek.

Wiele z zabójstw ostatnich lat jest do dziś przedmiotem postępowania albo, co gorzej, sprawcy są poszukiwani.

Najbardziej przerażające zabójstwa z zagranicy

Sprawa Josefa Fritzla zszokowała świat w 2008 roku, mimo że tragiczne sceny miały miejsce już od 1984 roku. W sierpniu Fritzl zwabił swoją córkę do specjalnie przygotowanej piwnicy, aby się do niej dostać, trzeba było pokonać 5 pomieszczeń, odurzył córkę i uwięził. Sam ojciec zgłosił na policję zaginięcie córki. Miesiąc później przedstawił list, w którym córka miała napisać, że nie chce być poszukiwana.

Josef Fritzl wykorzystywał wielokrotnie swoją córkę. Siedmioro dzieci, które wychowywał, wynikały z kazirodczego czynu Fritzla. Część z dzieci była więziona z matką, a część wychowywał, wmawiając, że zostawiła je córka. Jedno dziecko zmarło trzy dni po porodzie i zostało skremowane przez Josefa. Sprawca został skazany na dożywocie.

Z kolei Samuel Little przyznał się do zamordowania 93 kobiet w latach od 1970 do 2005 (przy czym potwierdzono 60). Samuel Little zginął w szpitalu przywięziennym. Mimo że nie podano przyczyny, media wskazują, że mogły być to choroby układu krążenia.

Yang Xinhai (nazywany przez media „Monster Killer” popełnił 67 morderstw i 23 gwałtów do 2003 roku. Jego ofiary to były zazwyczaj rodziny rolnicze. W nocy włamywał się do domów i zabijał wszystkich mieszkańców (też narzędziami rolniczymi). Za każdym razem zmieniał ubranie na nowe, aby nie zostać wykrytym. Sprawca przyznawał, że zabójstwa to były jego pragnienie i nie miał zamiaru być częścią społeczeństwa. Xinhai został skazany na karę śmierci.

Polskie zabójstwa równie straszne

Do dziś poszukiwany jest Jacek Jaworek. Zabił brata, bratową i ich syna. 53-letni mieszkaniec Częstochowy dokonał morderstw 5 sierpnia 2021 roku. Policja opublikowała również portrety progresywne poszukiwanego. Mogą one pokazywać jak Jacek Jaworek wygląda dziś. Wszystkie inne informacje publikowane do tej pory są jedynie spekulacjami osób, które znały Jacka Jaworka. Chociaż sprawa Jacka Jaworka jest elementem żartów internetowych, to może on być niebezpieczny dla innych. Więcej o tym znajdziesz w serwisie glosmiasta.pl, pod odnośnikiem: https://www.glosmiasta.pl/jacek-jaworek-zabil-swojego-brata-bratowa-oraz-ich-syna/.

Zdzisław Marchwicki został skazany za zabójstwo 14 kobiet od 1964 do 1970 roku. Został skazany na karę śmierci, ale jego wina jest do dziś kwestionowana. Katarzyna W. (nazywana przez media „Matką Madzi z Sosnowca”) przez ponad miesiąc okłamywała media, że jej córka została porwana. Sprawę analizował m.in. detektyw Krzysztof Rutkowski. Pod presją Katarzyna W. przyznała się, że Madzia wypadła jej z kocyka. Jednak według opinii biegłych została gwałtownie uduszona.

Matka przyznała się, że próbowała zatruć dziecko czadem, co się nie udało czy upozorować wypadek, co też się nie udało. Według ustaleń, śledczych po nieudanym upadku, Madzia została uduszona. Katarzyna W. została skazana na 25 lat więzienia.