krem do twarzy
Czas wolny,  Hobby,  Zdrowie

O kremach korygujących – alfabetycznie

krem do twarzyCo kryje się pod tajemniczymi literkami na opakowaniach kremów? Można się pogubić w całym tym kremowym abecadle. Deklarują zarówno funkcję ochronną, pielęgnacyjną jak i efekt upiększenia. Zanim sięgniesz po te wielofunkcyjne preparaty, zorientuj się, który będzie dla ciebie najodpowiedniejszy.

Krem BB (Beauty Balm, Blemish Balm) – łączy w sobie właściwości pielęgnujące kremu do twarzy, rozświetla, delikatnie nadaje kolor. Właściwości kryjące ma niewielkie, dlatego nadaje się głównie dla cer młodych. Daje efekt naturalnego looku. Nie ukryje dużych niedoskonałości, trądziku, popękanych naczynek, przebarwień, zmarszczek.

Krem CC (Color Control Cream, Color & Correct, Color & Care) – to nadal połączenie kremu do twarzy z podkładem, jednak efekt krycia jest lepszy niż w przypadku kremów BB. Przeznaczone są do cery z problemami. Mają właściwości kojące, odżywcze a dodatkowo zupełnie nieźle wyrównują koloryt i maskują niedoskonałości.krem do twarzy

Krem DD (Dynamic Do-All) – czyli w wolnym tłumaczeniu to krem do twarzy, który robi wszystko. Kryje większe niedoskonałości, nadaje koloryt a dodatkowo posiada właściwości nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe, rozświetlające. Przeznaczony jest do cery dojrzałej.

BLUR – nowością w dziedzinie kremów upiększających, są kremy z efektem blur. Blur to z angielskiego, rozmazany, zamglony. I taki właśnie efekt daje – „miękkiego wykończenia”. Nazywany jest inaczej „instagramowym filtrem w tubce”. Kremy te mają w swoim składzie cząsteczki, powodujące odbicie światła, zwężające pory, wygładzające drobne zmarszczki. Jego głównym zadaniem jest optyczne udoskonalenie skóry, mają też w swoim składzie składniki pielęgnacyjne. Nie nadają żadnego koloru, nie zastąpią fluidu czy korektora, za to idealnie nadają się pod makijaż.

zdjęcia:www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.