świąteczne przygotowania
Dom

Świąteczne porządki – poradnik cz.II

Salon i kuchnia już posprzątana to pora zająć się łazienką. Ja uwielbiam czyste, lśniące łazienki, ale nie cierpię jej sprzątać niestety, więc szukam sposobów by zrobić to szybko i efektownie, zwłaszcza gdy czekają mnie gruntowne, świąteczne porządki.

ŁAZIENKA – królewska toaletaświąteczne porządki

  1. Na samym początku sprzątania szczególnie łazienki zadbaj o swoje ręce ubierając gumowe rękawiczki. W łazience sprzątamy to czego nie zauważymy gołym okiem czyi wszechobecne zarazki. Na pierwszy ogień idzie toaleta. Myci zaczynamy od przycisku służącego spłukiwaniu wody i schodzimy coraz niżej kończące na samej muszli. Do przetarcia klapy i samej deski przydadzą się gotowe chusteczki do czyszczenia antybakteryjne. Pod górną krawędzią muszli rozprowadzamy płyn dezynfekujący. Pozostawiamy na minimum 30 minut i spłukujemy.
  2. Wanna i prysznic to zmora jeśli chodzi o czyszczenie osadów z mydła i wapnia. Tu pomocny nam będzie ocet kuchenny lub środki usuwające zacieki.
  3. Czy ładny zapach w łazience jest możliwy? Oczywiście! Wybierz płyn o kwiatowym zapachu i na koniec sprzątania przetrzyj nim płytki, na półce pozostaw świecę aromatyczną o zapachu trawy cytrynowej lub imbiru, a w toalecie kostkę, o delikatnym zapachu.

SYPIALNIA I POKOJE DZIECI

  1. Niezależne czy sprzątamy swoją sypialnie czy dzieci w pierwszej kolejności wyganiamy w pokoju kurz. Wilgotną szmatkąświąteczne porządki nasączoną płynem do czyszczenia zmywamy półki, stoliki, biurka, ramki na zdjęcia. Tam gdzie się da możemy odkurzyć wąską końcówką odkurzacza, za łóżkiem, za szafą itp.
  2. Odkurzamy materac i obowiązkowo zmieniamy pościel. Jeśli mamy czas możemy wyprać pluszowe zabawki. Przy okazji generalnych porządków zawsze jest odpowiedni moment na pozbycie się zbędnych i nieużywanych ubrań, zabawek, makulatury.
  3. Wykładzinę lub dywan delikatnie przeczyścić możemy pianką do tapicerek i dywanów, a podłogę warto zmyć płynem antystatycznym.

Po tak wyczerpujących porządkach spokojnie możemy usiąść z filiżanką kawy i niecierpliwie czekać na zbliżające się święta.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.