zabiegi na twarz
Czas wolny

Pielęgnacja ciała w zimowym sezonie cz.I

Pielęgnacja ciała w zimowym sezonie – podstawowe zasady

Jesień i zima to dla naszej skóry i włosów trudny okres, ciągle okryta ciepłym ubraniem i narażona na makijaż na jesieńzmianę temperatur staje się szorstka. Podobnie jest z włosami, czapki, opaski, wiatr i suszenie włosów suszarką – to nie może dobrze wpłynąć na ich kondycję. Co zatem robić, aby zachować gładką skórę i lśniące włosy. Oto podstawowe zasady pielęgnacji ciała w zimowym sezonie.

Skóra twarzy i ust

Podstawowy krem do pielęgnacji skóry twarzy zimą i jesienią powinien zawierać przede wszystkim lipidy, które zapobiegną utracie wilgoci i wzmocnią jej naruszoną warstwę. Nie zapominaj o ochronie ppielęgnacja dłonirzed promieniami UV, nawet gdy temperatura jest niska, słońce potrafi mocno przygrzać – a to naszej skórze nie sprzyja. Na noc nie żałuj skórze porządnej dawki nawilżenia w postaci kremu czy serum! Super sprawdzają się też maseczki nawilżające do stosowania 1-2 razy w tygodniu. Podobna pielęgnacja dotyczy ust, które pod wpływem wiatru i mrozu potrafią popękać, zrobić się szorstkie i suche, a na takiej powierzchni żadna szminka czy błyszczyk nie będą się ani dobrze trzymać ani dobrze wyglądać! Jesienią i zimą zawsze pod ręką powinnaś mieć ochronną pomadkę lub balsam do ust i sięgać po nią, kiedy tylko to możliwe.

Zadbaj o dłonie

Pamiętaj, że chodzenie w rękawiczkach ochroni skórę rak przed zaczerwieniem i przesuszeniem. Stosuj, kiedy tylko będziesz czuła taka potrzebę krem na dłonie i paznokcie. Zimą nie rezygnuj z malowania paznokci, nawet delikatna barwa doda im blasku i elegancji. W drogerii możesz też kupić specjalne rękawiczki – mocno odżywczy i nawilżający zabieg na noc.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.