pielęgnacja
Czas wolny

Jak pielęgnować urodę? część II

Zabiegi pielęgnacyjne – harmonogram

W drugiej części postu przedstawimy kolejne cztery zabiegi odpowiadające na pytanie – jak pielęgnować urodę. Warto pamiętać, że dzięki systematyczności i konsekwencji, zabiegi te staną się rutyną, a dzięki temu zawsze będziesz zadbana!

pielęgnacja Maseczka na twarz – stosujemy 2 razy w tygodniu, potrzebujemy na ten zabieg około 30 minut wraz ze zmyciem. Najwygodniej zaplanuj sobie 2 dni w tygodniu, kiedy zastosujesz maseczkę – w jeden dzień oczyszczającą w inny nawilżającą. Przed jakąś imprezą lub ważnym wydarzeniem zaplanuj maseczkę liftingującą na kilka godzin przed wyjściem.

Serum do twarzy – do 3 razy w roku, systematycznie przez 8 tygodni, nasza skóra twarzy potrzebuje serum, gdy jest przesuszona, odwodniona, ma ziemisty koloryt. Serum nakładamy pod krem – zajmuje to około 1 minutę.pielęgnacja

Manikiur – raz w tygodniu, gdy robisz go samodzielnie, potrzebujesz około pół godziny na wymoczenie dłoni, skrócenie i wypiłowanie paznokci. Cały zabieg trwa około godziny włącznie z czasem na wyschnięcie lakieru. Jeśli dodatkowo zabezpieczysz go utwardzaczem, będzie dłużej trzymał się paznokcie i będzie odporniejszy na uszkodzenia. Pamiętaj, że paznokcie z odpryśniętym lakierem wyglądają nieestetycznie, dlatego jeśli masz tylko 15 minut, dokładnie zmyj pozostałości po ostatnim manikiurze i nałóż lakier bezbarwny – nie musisz tego tak dokładnie zrobić jak przy kolorze, a już jedna warstwa nada połysk i świeżość. Na koniec koniecznie nałóż na dłonie nawilżający krem.

Pedikiur – 2 razy w tygodniu, jeśli chodzi o czas konieczny do zarezerwowania na ten zabieg to jest dokładnie jak przy manikiurze – minimum godzinę, z namoczeniem stóp i ich peelingiem. Kiedy masz tendencję do pękających pięt, dodatkowo nałóż preparaty złuszczające lub specjalne skarpetki nasączone takim środkiem – najlepiej używać je na noc.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.