opalanie twarzy
Zdrowie

Skóra na urlopie część II – opalanie twarzy

Opalanie twarzy

Skóra na twarzy wymaga szczególnej, innej niż reszta ciała, troski. Latem, bardziej reaguje na szkodliwe działanie promieni słonecznych, objawiając to przesuszeniem, łuszczeniem, szorstkością, przebarwieniami, plamami, a w dalszej konsekwencji – zmarszczkami. Jednak odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy, podczas oraz po ekspozycji na słońce, w znacznym stopniu minimalizuje jego negatywne działanie.opalanie twarzy

Filtr to podstawa

Skóra twarzy i szyi wymaga zastosowania specjalnego kosmetyku ochronnego, z odpowiednio wysokim filtrem. Dobieramy go w zależności od karnacji, kondycji oraz  wieku skóry. Ochrona twarzy przed promieniowaniem UV, zaczyna się od faktora SPF 20 -25 – dla skóry młodej, o ciemniejszej karnacji. Jasną i wrażliwą skórę musimy zabezpieczać kremem z wyższym faktorem, a skórę dojrzałą, ze skłonnością do przebarwień – najlepiej smarować blokerem, czyli preparatem z filtrem SPF 50. Nie obawiajmy się, że wysoki faktor sprawi, że nasza buzia w ogóle się nie opali. Co prawda, skóra będzie wysycała się barwnikiem wolniej, ale przez co głębiej i trwalej.

Oczyszczanie i pielęgnacjaopalanie twarzy

Przez cały rok, w tym także latem, nieodzowne jest odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy. Podczas upałów, gromadzi się na niej więcej sebum, które należy regularnie usuwać (nawet kilka razy dziennie), bo powoduje blokowanie porów i powstawanie zaskórniaków. Ponadto na tłustej skórze łatwiej zatrzymują się wszelkie inne zanieczyszczenia. Kilka razy w tygodniu, skórę twarzy należy oczyścić nieco głębiej – stosując delikatny peeling lub maseczkę oczyszczającą. Podczas kąpieli słonecznych oraz wodnych – skóra także nadmiernie się przesusza, dlatego potrzebuje bardzo intensywnego nawilżenia. Latem, najlepiej sprawdzają się kremy o lekkiej konsystencji, mocno nawilżające, bogate w witaminy: A, E, D, C. Obecność w składzie kwasu hialuronowego lub mocznika spowoduje zatrzymanie wody w komórkach skóry, a przez to jeszcze większe nawilżenie. Latem, zrezygnujmy z mocnego, obciążającego makijażu. I tak na upale, zaraz zacznie nieestetycznie spływać. Lepszy efekt da zastosowanie kremu typu BB, który nada twarzy delikatny koloryt, wytuszowanie rzęs i położenie na usta błyszczyku.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.