smog
Zdrowie

Czy smog szkodzi naszej skórze

Zimą słowo „smog”  zyskuje na popularności, ale niestety nie pozytywnej. W wielu częściach Polski walka z zanieczyszczeniem w postaci smogu trwa na dobre! Badania pokazują, że smog ma fatalny wpływ na wygląd i zdrowie również naszej skóry. Praktycznie powinniśmy tak samo chronić skórę przed smogiem, jak przed słońcem.

smogCo to jest ten smog?

Najprostsza definicja to zawieszona w powietrzu mieszanka substancji, kropli cieczy i drobin (groźne pyły, metale ciężkie, tlenki węgla, azotu i dwutlenek węgla). I pomyśleć, że te drobne cząsteczki mogą wnikać w pory skóry i niszczyć ją…

Jak smog działa na skórę

Smogowe substancje powodują stany zapalne naskórka, co może prowadzić do pogłębiania się zmarszczek, utraty kolorytu i jędrności skóry. Przebarwienia na policzkach i czole także mogą powstać na skutek przebywania w zanieczyszczonym powietrzu. Dodatkowo, nasza skóra staje się zaczerwieniona, wrażliwa na wiatr, mróz. Faktem jest, że słońce i zanieczyszczone powietrze odpowiadają za starzenie się naszej skóry niestety aż w 80 procentach.

smogJak możemy pomóc skórze?

  • Oczyszczanie – w dni, kiedy stężenie smogu jest wysokie, nie zwlekaj z demakijażem i oczyszczeniem skóry aż do wieczora, ale zaraz po przyjściu do domu przemyj twarz płynem micelarnym lub niewysuszającym żelem i nałóż warstwę kremu. W oczyszczaniu cery świetnie sprawdzają się także kosmetyki na bazie zielonej herbaty.
  • Pielęgnacja – krem z filtrem to za mało, powinnaś poszukać kremu z antyutleniaczami (A,C,E i zieloną herbatą oraz ceramidami – zapewnią lipidową barierę.).
  • Profesjonalne zabiegi – raz na jakiś czas dobrze jest wykonać w gabinecie zabieg – oczyszczający, witaminowy, nawilżający lub regenerujący. Kuracje są zależne od rodzaju i potrzeb skóry.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.