lipsk panorama
Czas wolny

Studia i akademik w Lipsku

Studiowanie daleko od domu ma wielowiekowe tradycje. Niemniej jednak historia historią, ale gdzieś trzeba mieszkać. Jakby nie patrzeć studia trwają kilka lat, a warunki i otoczenie mają duży wpływ na naukę i… wspomnienia ze studiów. Wielu studentów z Polski wybiera dziś edukację w Lipsku, który słynie ze znakomitych uczelni, studenckiego życia, malowniczych okolic. Od niedawna na mapie studenckiego życia pojawił się też naprawdę wyjątkowy akademik w Lipsku.

Warto studiować w Lipsku

Podobnie jak w każdym miejscu na świecie, akademiki w Lipsku mogły kojarzyć się z niewielkim pokojem, często dzielonym z przypadkowym lokatorem. Z drugiej strony wynajem mieszkania to niebagatelne koszty, a oferta studiów w tym mieście kusi i to bardzo. Lipsk ma przecież jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie – Universität Leipzig założony w 1409 r. Znajduje się tu również nie mniej znana uczelnia techniczna i ekonomiczna –  HTWK (Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig), oraz kuźnia talentów, czyli Uniwersytet Muzyki i Teatru Feliksa Mendelssohna Bartholdy. Na pewno warto studiować w Lipsku, tym bardzie, że atrakcji nie brakuje, a koszt życia jest jednak niższy niż chociażby w Berlinie.

ulica lipsk

Akademik w Lipsku? Koniecznie Basecamp!

Co może zrobić przyszły student z Polski, któremu marzy się lipski „uniwerek”, jakby nie patrzeć ukończyła go m.in. Angela Merkel? Bardzo dobrym pomysłem jest nowo otwarty akademik w Lipsku sygnowany przez Basecamp. A to marka, którą studenci doskonale znają, chociażby z lokalizacji w Kopenhadze, Poczdamie czy znacznie bliżej – w Łodzi. Ten akademik w Lipsku kusi już samą lokalizacją. Zgodnie z filozofią Basecamp mieści się w samym sercu miasta, tuż obok Uniwersytetu. Z jednej strony wszędzie jest blisko, wokół tętni życie, z drugiej zaś nie brakuje kojącej zieleni, parków.

Potencjalny student, zainteresowany edukacją w tym malowniczym mieście i miejscem w akademiku w Lipsku, załatwia wszelkie formalności z domu. Czyta, ogląda, wybiera i rezerwuje za pośrednictwem strony www – https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/

Oferta dla studenta

Warto zobaczyć jak różnorodna i atrakcyjna jest oferta Basecamp – prywatnego akademika w Lipsku. Przede wszystkim jest tu 385 pokoi i apartamentów studenckich, w tym aż 6 jest przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Nie wszystkie pokoje mają tzw. aneks kuchenny, dlatego na terenie obiektu jest też 14 wspólnych kuchni – nic tak nie łączy jak wspólne kucharzenie i… degustowanie.  Ponadto infrastruktura akademika w Lipsku obejmuje:

  • pokój cichej nauki
  • rowery do wynajęcia
  • superszybkie WiFI (za free!)
  • pralnię
  • 2 przestrzenie wspólne
  • taras na świeżym powietrzu
  • siłownię
  • kino
  • parking.
pokoj akademik

Pokoje w Basecamp

W tym wyjątkowym akademiku w Lipsku można zamieszkać w apartamencie dla zgranej ekipy, dla przyjaciół, pary lub dla singla. Można mieć swoją kuchnię albo kucharzyć z innymi studentami. Zawsze jednak ma się do dyspozycji komfortowy pokój, własną łazienkę i sporo miejsca na skarby, podręczniki itp. Dla tych, którzy lubią mieć przestrzeń lub współlokatorów, idealne będą apartamenty Cluster, z których największy ma aż 57 m² i nawet trzy oddzielne pokoje.  Są też mniejsze, ale równie wygodne, studia typu Base, Large czy dedykowany osobom niepełnosprawnym – Accessible. Można wybierać opcje z kuchnia lub bez. Dla potencjalnego lokatora tego lipskiego akademika istotne jest to, że opłaty miesięczne obejmują wszystkie rachunki, łącznie z internetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.